I. liga AHbK 2010/2011 - 12. kolo

18.12.2010 10:30 SK Včelná - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 5
Třetiny 1:1 1:1 3:3
Střely na branku 33:28 (11:12;11:12;11:14) Zásahy brankářů 33:28 (11:10;11:10;11:8)

12 STEHLÍK David     -3    - 20 KOPIC Petr 1   1

K poslednímu mistrovskému utkání roku 2010 nastoupilo plavské "béčko" k utkání proti hokejbalistům ze Včelné a na těžkém kluzkém terénu s nimi svedli velmi dramatický souboj.

Plavští začali dobře. Ve 3. minutě Vazda nahazoval míček před branku a soupeřovi hráči si jej sami srazili do vlastní sítě. V 10. minutě mohli zvýšit Matuschka s Fendekem, ale neuspěli a z protiútoku se radovali domácí. Přestože si obě mužstva připravila několik dalších střeleckých příležitostí, více branek jsme v první třetině neviděli.

Druhá třetina začala pro plavské hráče ještě lépe než ta první. Hned v její úvodní minutě střílel od modré Novotný a důrazný Vazda dorazil míček do sítě. Ve 26. minutě byl nedovoleně zastaven pronikající Jiříček, a tak přišla první přesilovka utkání. Plavští ji sice celou odehráli v útočném pásmu, kde soupeře řádně motali, výsledkem ale byly pouze 2 nastřelené tyčky a několik výborných zákroků domácího brankáře. Poté několikrát zazlobili domácí a nakonec se také dočkali vyrovnání, když potrestali nedůraz plavských hráčů ve vlastním obranném pásmu.

I třetí třetina měla velmi dramatický náboj. Ve 46. minutě plavští propadli ve středním pásmu a Včelná šla do vedení. Poměrně rychlou odpověď si přesnou střelou připravil Jiříček, domácí šli ale v 50. minutě opět do vedení. Poté se plavští ubránili soupeřově přesilovce, aby vzápětí přišla jejich přesilovka. Tu využil přesnou střelou pod horní tyčku Kopic a bylo vyrovnáno. A když se necelé tři minuty před koncem potřetí v utkání prosadil Vazda, vypadalo to, že si všechny body odnesou plavští. Domácí to ale nevzdali, v poslední minutě odvolali brankáře a po nepřehledné situaci před Pivcem nakonec vyrovnali. Utkání tak nakonec skončilo dělbou bodů.