I. liga AHbK 2010/2011 - 10. kolo

11.12.2010 09:15 HBC PLAV "B" - Flying Elephants

Výsledek 7 : 3
Třetiny 1:1 5:2 1:0
Střely na branku 45:37 (16:11;13:14;16:12) Zásahy brankářů 34:38 (10:15;12:8;12:15)

12 STEHLÍK David     1    - 20 KOPIC Petr 3   0

Posledním soupeřem, se kterým se plavské "B" mužstvo dosud neutkalo, byl tým Flying Elephants.

V úvodu utkání domácí promarnili několik dobrých příležitostí a tak v 6. minutě z rychlého brejku udeřili hosté. Na vyrovnání jsme si museli počkat do 12. minuty, kdy hráli domácí přesilovku a po dlouhém obléhání hostující branky se nakonec dočkali, když se několikrát tečovaný míček dostal ke Kopicovi a ten byl v pravý okamžik na pravém místě. Vedení na plavskou stranu mohli strhnout například T. Lonsmín nebo Fendek, oba si ale v samostatném nájezdu vylámali zuby na brankáři R. Klimešovi. A protože ani hosté žádný ze svých útočných výpadů do úspěšného konce nedotáhli, skončila první třetina nerozhodně 1:1.

Domácí se do vedení dostali v úvodu druhé třetiny, kdy si cestu do sítě nakonec našla nenápadná Vazdova střela. Ve 25. minutě přišla druhá plavská přesilovka a domácí s ní naložili stejně jako s přesilovkou první. Tentokrát přesně zamířil Jiříček. Hosté se ale nehodlali lehce vzdát. O 3 minuty později totiž Pivce překvapila střela z uctivé vzdálenosti a než se překvapení plavští vzpamatovali, bylo vyrovnáno. S tím se ale nehodlal smířit Jiříček, který si to hned vzápětí svým typickým způsobem zamířil k hostující brance a trefil přesně její levý horní růžek. To ale nebylo zdaleka vše. Ještě v té samé minutě se na brankovišti prosadil důrazný Kopic a když vzápětí tentýž hráč skóroval znovu, vedli domácí 6:3.

V závěrečné třetině jsme viděli několik šancí na obou stranách, ale přestřelka z poloviny druhé třetiny se neopakovala. Nakonec jsme se dočkali jediné branky, o kterou se v poslední minutě po pěkné Jiříčkově individuální akci postaral Fendek. Domácí tak první polovinu základní části zakončili vítězstvím 7:3.