I. liga AHbK 2010/2011 - 4. kolo

23.10.2010 09:15 HBC PLAV "B" - SK Dobrá Voda "B"

Výsledek 9 : 4
Třetiny 3:2 4:0 2:2
Střely na branku 46:31 (16:11;16:7;14:13) Zásahy brankářů 27:37 (9:13;7:12;11:12)

12 STEHLÍK David 1   1    -

Ve 4. kole I. ligy AHbK nastoupilo plavské "B" mužstvo proti "béčku" Dobré Vody. Protože se do dobrovodského "béčka" přesunuli hráči, kteří ještě vloni bojovali v Extralize AHbK, dal se očekávat tuhý boj.

Plavští ale začali jako z partesu. Hned ve 2. minutě se soupeřovou obranou protáhl Jiříček, předložil míček Fendekovi a domácí vedli. V 6. minutě zabojoval u mantinelu Matuschka, přihrál na modrou Novotnému a bylo to 2:0. Vzápětí zaúřadovala opět produktivní dvojice Jiříček - Fendek a hosté byli zralí na ručník. V 10. minutě ale ve vyložené šanci neuspěl Kopic a z protiútoku hosté střelou z dálky zaskočili Pivce a snížili. A když v 16. minutě plavské obraně unikl Procházka a snížil na 3:2, bylo rázem opět o co hrát.

Druhá třetina ale jednoznačně patřila domácím. Ve 25. minutě si na dlouhý Novotného pas naběhl Kopic a nadvakrát překonal hostujícího brankáře. Ve 31. minutě hráli plavští přesilovku a sehráli ji dobře. Po sérii přihrávek se míček dostal k Jiříčkovi, jehož švih byl neomylný. O 2 minuty později zamkli domácí soupeře při signalizované výhodě a D. Stehlík po spolupráci se svým bratrem zvýšil už na 6:2. To ale ještě nebylo z plavské strany vše. Ve 36. minutě byl blízko svému prvnímu gólu v plavském dresu F. Stehlík, rozezvučel ale pouze horní tyčku. O něco lépe si o 2 minuty později vedl P. Tácha, který svou střelou také trefil tyčku, od té se ale míček odrazil do branky a domácí tak po dvou třetinách vedli 7:2.

To, že to hosté nezabalili, se ukázalo ve 45. a 48. minutě, kdy před Pivcem předvedli patřičný důraz a rázem to bylo 7:4. Další komplikace ale plavští nepřipustili. Poměrně dlouho to vypadalo, že se na skóre už nic nezmění, neboť na hřišti kralovali oba brankáři, nicméně v 57. minutě vypíchl soupeři míček Vazda a samostatný nájezd proměnil v osmý plavský gól. Minutu před konecem mohl svůj dobrý výkon korunovat svou první brankou v plavském dresu Matuschka, mířil ale pouze do horní tyčky. Odražený míček ale do sítě nakonec dopravil Fendek, který tak zaznamenal hattrick. Plavští tedy zvítězili 9:4.