I. liga AHbK 2010/2011 - 1. kolo

02.10.2010 09:15 HBC PLAV "B" - SK Včelná

Výsledek 7 : 3
Třetiny 2:1 4:0 1:2
Střely na branku 41:32 (14:10;15:9;12:13) Zásahy brankářů 29:34 (9:12;9:11;11:11)

14 SOKOLÍK Miroslav 1   1    -

V úvodním kole nového ročníku I. ligy AHbK narazilo plavské béčko na nováčka I. ligy ze Včelné. Utkání mělo pikantní příchuť pro včelenské odchovance Jiříčka a Vazdu, kteří oblékají plavský dres.

Hosté nastoupili do utkání nažhavení, jak se na nováčka sluší a patří. Svou snahu ale přehnali hned ve druhé minutě, kdy jeden z hostujících obránců podrazil pronikajícího Kopice a domácím se hned v úvodu naskytla možnost zahrát si přesilovou hru. Tu také poměrně rychle využil pohotový Jiříček, který zblízka dorazil Fendekovu střelu. Když se v 6. minutě prosadil znovu Jiříček, vypadalo to na jasnou záležitost. Hosté se ale poté přece jen rozkoukali a v 17. minutě také oni předvedli, že umějí hrát hokejbal a snížili.

V úvodu druhé části předvedli domácí pohlednou akci na 1 dotek, na jejímž konci zvýšil Vazda na 3:1. V polovině utkání přišla další plavská přesilovka, ve které nejprve P. Tácha mířil do tyčky, poté ale našel střelecky disponovaného Jiříčka a ten zvýšil na 4:1. Domácí byli při chuti a o 2 minuty později už vedli 5:1 poté, co Fendekovu přihrávku tečoval do sítě Sokolík. Výbornou plavskou třetinu zakončil ve 40. minutě šestým gólem v síti Včelné Fendek. Poté jsme byli svědky nepříjemné události, když nepříjemně podklouzl Sokolík a tento pád škaredě odnesl jeho kotník.

Do závěrečné části tak místo Sokolíka naskočil Bartizal, domácím se ale její začátek příliš nepovedl. Pod dojmem jasného vedení poněkud polevili a bojovných hostujících hráčů bylo rázem plné hřiště. Když ve 45. minutě dvěma slepenými góly snížili na 6:3, zdálo se, že by se domácí ještě mohli o výsledek obávat. Leč nestalo se tak. Plavští se poté opět dokázali koncentrovat a sami si připravili několik dobrých šancí, uspěl ale pouze Jiříček, který se tak proti "svým" řádně vytáhl a nastřílel jim 4 branky.