5 SRBENÝ Tomáš 1   0 2 - 20 KOPIC Petr     0
18 LONSMÍN Pavel     -3   - 97 ŠÍVR Jan   1 -4
19 PÁVEK Karel  1   -3   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 1 0
68 POSTL Josef   1 0 2 - B TÁCHA Jan     -1
                B BARTIZAL Martin     0

V posledním kole základní části přivítal HBC Plav na svém hřišti hokejbalisty z Čejkovic a pokud chtěl pomýšlet na to, že vstoupí do play off z prvního místa, musel vyhrát. Nerozhodný výsledek by plavské hokejbalisty odsunul na druhé místo a porážka by je poslala na místo třetí.

Domácí začali v poměrně vlažné první třetině dobře. Úvodní přesilovka sice plavským hráčům nevyšla, ale v 6. minutě využil Trněný nečekaného odrazu míčku za čejkovickou brankou a pohotově jej zasunul do sítě. Poté plavští ubránili dvě oslabení a jen co vyloučený Srbený naskočil zpět do hry, využil Táchovu přihrávku před branku a zvýšil na 2:0. Domácí byli v úvodní třetině lepším mužstvem a měli několik dalších možností na zvýšení svého náskoku, na skóre se ale už nic nezměnilo.

Ve druhé třetině se začala karta obracet. Hosté z Čejkovic značně zvýšili tempo a svým aktivním presinkem začali působit domácím problémy. Hned v úvodní minutě potrestali Lonsmínovo zaváhání a snížili na 2:1. Ve 26. minutě přišel o míček v obranném pásmu Tácha a bylo vyrovnáno. O 3 minuty později ale právě Tácha strhl vedení zpět na plavskou stranu. Hosté odpověděli velmi rázně a dvěmi přesnými střelami od modré čáry skóre utkání otočili na svou stranu.

Domácí se ale nehodlali vzdát. Hned v úvodu závěrečné třetiny využil přesilovku střelou od modré Pávek a bylo znovu vyrovnáno. Ve 48. minutě přišla další plavská přesilovka, pěkná kombinace Táchy se Šívrem a domácí vedli 5:4. Jejich radost ale trvala pouhé dvě minuty. Vedení domácích mohl o dvě minuty později zvýšit Šívr, mířil ale pouze do spojnice tyček a tak vzápětí udeřilo na straně druhé. Říha totiž nepokryl z druhé vlny nabíhajícího čejkovického hráče a ten neměl problém překonat bezmocného Beneše. Nerozhodný stav vydržel až do 58. minuty, kdy se nejprve podél mantinelu neprobil Šívr, a tak do rozhozené plavské obrany udeřili hosté. Minutu a půl před koncem přišel čejkovický faul, plavští přesilovku ještě znásobili odvoláním brankáře, střely Pávka a Postla ale houštinou těl k hostujícímu brankáři vůbec neprošly. Z vítězství se tak nakonec radují hosté z Čejkovic, což znamená, že plavští půjdou do play off z "obvyklého" třetího místa.