Extraliga AHbK 2008/2009 - 21. kolo

21.03.2009 9:15 The Alpynisch - HBC PLAV

Výsledek 2 : 22
Třetiny 0:5 1:7 1:10
Střely na branku 38:61 (14:22;14:17;10:22) Zásahy brankářů 39:36 (17:14;10:13;12:9)

68 POSTL Josef 5 5 10   -

V předposledním kole základní části extraligy AHbK nastoupil HBC Plav proti mužstvu The Alpynisch, proti mužstvu, které již rezignovalo na snahu o postup do play off. Asi i díky tomu se Alpynisch dostavil ve více než nekompletní sestavě.

Přesto v prvních patnácti minutách dokázal klást plavským hokejbalistům více než tuhý odpor a kromě pozorné obrany hrozil i nebezpečnými protiútoky, takže plavský brankář Beneš měl daleko více práce, než asi očekával. Góly ale přece jen padaly na druhé straně. Skóre otevřel ve 3. minutě Postl, na další gól jsme ale čekali dalších 13 minut. To plavskou střeleckou nemohoucnost prolomil znovu Postl a hosté pak do konce úvodní části přidali další 3 branky.

Plavský brankostroj proti zdecimovanému soupeři pokračoval i v úvodu druhé části a tak v 32. minutě svítilo na ukazateli skóre 0:11. Poté přišli ke slovu i domácí, kteří, když měli možnost a alespoň trochu síly, stále ohrožovali Beneše. Na další gól jsme čekali až do poslední minuty druhé třetiny, kdy se v přesilovce trefil Pávek.

V závěrečné třetině domácím definitivně došly síly a tak skóre dál narůstalo ve prospěch hráčů HBC Plav. Ti ve 43. a 44. minutě dvakrát skórovali dokonce ve vlastním oslabení. Ve 47. minutě Alpynisch využil přesilovou hru a snížil na 2:18, nicméně hosté v závěrečné desetiminutovce přidali další 4 branky a zvítězili vysoko 22:2.