5 SRBENÝ Tomáš   1 -1   - 99 TÁCHA Zdeněk     -2 4
18 LONSMÍN Pavel     -1   - B TÁCHA Jan     -1
19 PÁVEK Karel 1   0   -
68 POSTL Josef     -2 4 -

Ve šlágru 19. kola extraligy AHbK nastoupil HBC Plav proti Krasejovce. Zatímco Krasejovka nastoupila v nejsilnější sestavě i s bratry Uhlířovými, plavští se museli obejít bez zraněných útočníků Říhy a Trněného. Poněkud zarážející bylo, že utkání o čelo extraligové tabulky řídil pouze jeden rozhodčí.

Možná i z obav, aby utkání zvládl, nasadil rozhodčí Adamík hodně přísný metr, ve kterém vydržel celých 60 minut, takže trestná lavice prakticky celé utkání nevychladla. Obě mužstva ale v oslabení bránila velmi dobře, takže branky padaly převážně při rovnovážném stavu. O první se v 10. minutě postaral uzdravený kanonýr Z. Uhlíř, který ač tísněn dokázal usměrnit míček za Benešova záda. Vyrovnání přišlo velmi rychle. Pávkovu střelu sice brankář Vojta nejprve ztlumil ve své výstroji, dezorientován si ale posléze hodil míček sám za svá záda. V 19. minutě hosté nebyli důrazní při pokusu o vyhození míčku ze svého obranného pásma a P. Ferdan propálil Beneše podruhé.

Ve druhé třetině jsme opět byli svědky řady vyloučení. Jedno z nich potrestal ve 26. minutě J. Ferdan, který tvrdou střelou z kruhu trefil přesně levý horní růžek Benešovy branky. Poté měli k dispozici sérii přesilovek plavští, jejich střely ale buď likvidoval výborný Vojta v brance Krasejovky a nebo měli plavští hráči vychýlenou mušku. Gólu se tak nakonec dočkali ve 39. minutě domácí. Nutno říct, že to byl gól více než sporný, po závaru před Benešem totiž Pávek míček odpaloval z branky a pravděpodobně ještě před brankovou čarou. Rozhodčí Adamík stojící na polovině hřiště má ale zřejmě ostříží zrak a překvapivě viděl míček v síti.

I v závěrečné třetině pokračoval přísný trend rozhodčího a tak měli časoměřiči opět plné ruce práce. Hostům se ale přesilovky i nadále nedařily a tak nakonec opět udeřila Krasejovka. Ve 47. minutě plavští nedokázali dostat míček z obranného pásma a v následném tlaku a zmatku před Benešem nakonec Z. Uhlíř zvýšil na 5:1 pro domácí. Hosté se nakonec kosmetické úpravy skóre dočkali v 53. minutě, kdy se při hře třech proti třem od modré přesně pod horní tyčku trefil Kopic. Přes několik dalších šancí na obou stranách se na skóre už nic nezměnilo. Krasejovka tak v kvalitním i když častým vylučováním ovlivněném utkání Plavu oplatila porážku z prvního vzájemného utkání.