5 SRBENÝ Tomáš     2   - 20 KOPIC Petr     0
18 LONSMÍN Pavel  1   0   - 99 TÁCHA Zdeněk 2 1 1
19 PÁVEK Karel  2   -1   - B TÁCHA Jan     0
68 POSTL Josef   1 1   -

V 16. kole extraligy AHbK nastoupil HBC Plav na svém hřišti proti TSTV. Obejít se musel bez zraněného J. Šívra, který sledoval utkání pouze v civilu.

Plavští začali velice dobře a jejich úvodní nápor přetavil ve vedoucí gól už ve 4. minutě přesnou střelou od modré čáry Pávek. Domácí byli i nadále při chuti, Postlovu střelu nebezpečně tečoval Kopic, brankáře Havla prověřil i J. Tácha a v 8. minutě po pěkné přímočaré akci rozezvučel horní tyčku Postl. Až poté se několikrát osmělili i hosté, jejich snaha ale končila na pozorném Benešovi. Ve 13. minutě nejprve domácí propadli, hosté ale přečíslení dva na jednoho nevyužili a z protiútoku tečoval Říhovu přihrávku mezi Havlovy betony Lonsmín, který se ocitl až na hrotu plavského útoku. Když o chvíli později neuspěl v dobré příležitosti Kopic, skončila úvodní část výsledkem 2:0.

Ve druhé třetině ale plavští poněkud polevili. Vypadalo to, že je jednoznačná převaha z úvodní části poněkud ukolébala a že se poněkud přizpůsobili hře soupeře. Ve 25. minutě minul odkrytou branku Z. Tácha a hosté jakoby vstali z mrtvých. Ve 28. minutě domácí před vlastní brankou poněkud zaspali a Šnorek snížil. O 4 minuty později chybovali domácí pro změnu na své útočné modré a z protiútoku mířil Eismann od tyčky do sítě. To byla pro plavské hráče poměrně studená sprcha, a tak se až do konce druhé třetiny na kloudnou odpověď nezmohli.

Po přestávce ale znovu ožili a začali hosty svírat v jejich obranném pásmu. Ve hře se začal objevovat i Trněný, který kvůli nemoci původně nastoupit neměl. Plavská převaha ale poměrně dlouho gólový úspěch nepřinášela, Říha a Lonsmín totiž rozezvučeli pouze tyčku Havlovy branky. Vítězný gól se ale nakonec přece jen dostavil. V 51. minutě vyslal Trněný na zteč Z. Táchu a ten z pravého křídla mířil přesně nad Havlovu vyrážečku. Na tento gól hosté, kteří téměř celou závěrečnou část strávili ve svém obranném pásmu, už odpověď nenašli. Proti hbitým plavským útočníkům si navíc několikrát museli pomoct nedovoleně, a tak několik posledních minut dohrávali ve třech. Domácí sérii přesilovek nakonec v poslední minutě dvakrát využili, když se do černého trefili Pávek a Z. Tácha. Plavští tak nakonec vybojovali vítězství 5:2.