Extraliga AHbK 2008/2009 - 15. kolo

31.01.2009 09:15 Long Cash - HBC PLAV

Výsledek 2 : 5
Třetiny 0:1 1:1 1:3
Střely na branku 30:38 (13:8;6:17;11:13) Zásahy brankářů 33:28 (7:13;16:5;10:10)

B TÁCHA Pavel     1   -

K utkání 15. kola odcestovali hokejbalisté HBC Plav na Dobrou Vodu, kde se utkali se čtvrtým mužstvem tabulky Long Cashem. Poměrně husté sněžení, které hráče cestou na Dobrou Vodu provázelo, nevěstilo nic dobrého. Plavské hráče opravdu přivítal těžký a poměrně kluzký terén, nicméně hrát se na něm dalo.

Lepší začátek si hosté nemohli přát. Úvodní buly vyhrál Říha, Pávek rozehrál míček na pravou stranu, kde byl Šívr, jehož střela se pod betonem domácího brankáře dokutálela za brankovou čáru. Časomíra stihla ukrojit ze hry pouhopouhých 8 sekund. Domácí hráči se ale z úvodního šoku vzpamatovali poměrně rychle a dá se říct, že ve zbytku úvodní třetiny byli mírně nebezpečnějším mužstvem. Několikrát se totiž dokázali prosadit v souboji jeden na jednoho, a tak měl plavský brankář Beneš více práce, než bývá zvykem. Protože ve všech případech obstál a protože i brankář domácích byl již pozorný, na skóre se v úvodní části už nic nezměnilo.

Druhá třetina vyzněla opticky lépe pro hokejbalisty z Plava, na skóre se to ale příliš neprojevilo. Ve dvou dobrých pozicích totiž pálil těsně vedle Šívr, neprosadil se ani Tácha ani Kopic a Postl v dobré pozici mezi kruhy pouze vyprášil betony domácího brankáře. Uhodilo tak na druhé straně. Domácí se ve druhé části spoléhali hlavně na rychlé protiútoky a jeden z nich jim ve 35. minutě vyšel. Na dlouhý forhendový blafák byl Beneš krátký, a tak bylo vyrovnáno. O 2 minuty později mohlo být s plavskými hokejbalisty ještě hůř, vyloženou šanci jednoho z domácích útočníků ale zázračně Beneš zlikvidoval. Vedení tak na svou stranu nakonec strhli hosté, když pár vteřin před koncem druhé třetiny dorazil Lonsmínovu střelu do sítě Pávek.

Do závěrečné části plavští mírně přeskupili sestavu. Trněný se z obrany vysunul do útoku a na jeho místo naskočil P. Tácha. Tento tah se osvědčil, neboť právě Trněný vstřelil v 50. minutě jeden z plavských gólů. Ještě předtím ve 43. minutě tečoval Šívrovu střelu Říha a zvýšil na 3:1 pro hosty. Domácí ale odpověděli velice rychle. Hned o minutu později se jeden z jejich šikovných útočníků prosadil v souboji jeden na jednoho a střelou mezi Benešovy betony vrátil Long Cash do hry. V 50. minutě ale přišel ke slovu již zmiňovaný Trněný, který z levého křídla našel skulinku rovněž mezi betony a o 3 minuty později přidal pátý plavský gól Lonsmín, jehož střela nemířila nikam jinam, než mezi betony domácího brankáře. Závěr utkání si již hosté pohlídali a získali tak další dva body, tentokrát za vítězství 5:2.