18 LONSMÍN Pavel   1 3 2 - 20 KOPIC Petr     1
19 PÁVEK Karel  2 2 3 2 - 97 ŠÍVR Jan 2 1 3
68 POSTL Josef     0   - 99 TÁCHA Zdeněk     1 2
B TÁCHA Pavel     1   -

Ve šlágru 8. kola extraligy nastoupil HBC Plav proti úřadujícímu mistru Krasejovce. Domácí se museli obejít bez defenzivního obránce Srbeného, hostům pro změnu chyběli Z. Uhlíř a Honner.

První třetina nabídla kvalitní hokejbal. Obě mužstva pozorně bránila, a přestože se na obou stranách objevilo několik šancí, gól jsme neviděli. Mírnou převahu měli domácí, míček si ale cestu do sítě nenašel. Z. Tácha to zkoušel bekhendovým blafákem, Postlovi před odkrytou brankou přeskočil míček hokejku, naprázdno vyšel i tlak dvojice Šívr - Říha a Kopic neuspěl s dorážkou. Hosté měli příležitostí méně, ale jedna z nich byla stoprocentní. Beneš ale dorážku do okryté branky skvěle zlikvidoval.

I ve druhé části pokračoval výborný hokejbal a  navíc začaly padat i branky. Ve 27. minutě sice ze hřiště odkulhal plavský obránce Postl a do hry už nezasáhl, domácím to ale nemuselo pranic vadit. Ještě než se na Postlovo místo přesunul útočník Trněný, poprvé uhodilo. V závěru přesilovky totiž Pávkovu střílenou přihrávku tečoval pod horní tyčku Šívr a domácí vedli. O 3 minuty později se skóre měnilo znovu. Oba aktéři první branky si tentokrát vyměnili role a Pávek střelou z prostoru mezi kruhy zvýšil na 2:0. Skvělou pětiminutovku domácí završili za další 2 minuty. Pávkův dlouhý pas sklepl Říha k rozběhnutému Šívrovi a ten skákavý míček poslal přes Špačkovo rameno do sítě potřetí. Poté poněkud ožili hosté, roztočili svůj obávaný kolotoč, plavští ale s vypětím všech sil dlouho odolávali. Když už se zdálo, že čisté konto do konce druhé třetiny uhájí, přišlo Říhovo vyloučení, a přestože domácí v oslabení bránili dobře, inkasovali. Pár vteřin před závěrečným klaksonem se ujala Machálkova střela, kterou Beneš neviděl.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení snahy Krasejovky o zvrat. Pozorně bránící domácí v čele s bezchybným Benešem ale odolávali a z obrany vyráželi k rychlým brejkům. Jeden takový protiútok nakonec přinesl čtvrtou branku. To Trněný ve středním pásmu zachytil soupeřovu přihrávku, vyrazil do protiútoku, využil toho, že se před ním obrana Krasejovky poněkud rozestoupila v očekávání přihrávky na nabíhajícího Táchu a střelou do levého horního růžku vyhnal ze Špačkovy branky všechny pavouky. Hosté se své druhé branky dočkali v 56. minutě, kdy v přesilovce skóroval R. Uhlíř. Necelé dvě minuty před koncem odvolali brankáře, jejich snahu ale domácí utnuli gólem do prázdné branky. Ten se sice zrodil poněkud kostrbatě, když prázdnou branku nejprve minul Šívr a poté i Říha, do třetice se ale trefil Pávek, který tak definitivně rozhodl o tom, že plavští získali cenný skalp a zároveň poskočili na první místo v průběžné extraligové tabulce.