5 SRBENÝ Tomáš     0 4 - 97 ŠÍVR Jan 6   6
18 LONSMÍN Pavel   1 6   - 99 TÁCHA Zdeněk   1 0
19 PÁVEK Karel  1 4 6 2 -
68 POSTL Josef   1 0   -

V 5. kole Extraligy AHbK mohli hokejbalisté HBC Plav zavzpomínat na loňské play off, neboť se utkali se svým čvrtfinálovým soupeřem, jímž bylo mužstvo TSTV.

Plavští začali poměrně svižně. Ve 3. minutě sice Z. Tácha rozezvučel pouze tyčku, o minutu později ale zamířil přesně mezi Havlovy betony Šívr a hosté vedli. O chvilku později přišla v rychlém sledu dvě plavská vyloučení a to druhé domácí potrestali, tvrdá střela z dálky skončila v Benešově síti. Ve 13. minutě našel Říha mezi kruhy Pávka, ten si míček ještě potáhl a zkušeně jej poslal za Havla podruhé. V závěru úvodní třetiny ještě zahrozili domácí, jejich vyložená šance ale skončila v lapačce plavského brankáře Beneše.

Ve druhé třetině začaly nekompletním domácím viditelně docházet síly a tak by si plavský brankář Beneš klidně mohl odskočit na kávu, aniž by jeho branka byla výrazněji ohrožena. Veškeré dění na hřišti se odehrávalo převážně před brankou TSTV, hra ale postupně upadala do podprůměru. Většině plavských hráčům se totiž také příliš nedařilo a z šedi výrazně vykukoval pouze útočník Šívr, který se postaral o obě branky, které ve druhé části padly. V 28. minutě nejprve tečoval Lonsmínovu střelu od modré a v 31. minutě využil ke skórování Pávkovu přihrávku.

I v závěrečné třetině se hrál hokejbal, který extraligu připomínal jen hodně vzdáleně. Ve 43. minutě přesto předvedla dvojice Říha - Šívr ukázkové přečíslení dva na jednoho a Šívr přidal svou čtvrtou branku v utkání. Vzápětí se ale přečíslení podařilo i domácím a bylo to 2:5. Plavská obrana poté "zahořela" ještě několikrát, takže si oproti druhé části docela zachytal i Beneš, převážná část událostí ale probíhala na straně druhé. V 52. minutě doklepával Postlovu přihrávku do prázdné branky znovu Šívr. Jeho "one man show" narušil v 56. minutě Kopic, který našel po nájezdu z levé strany skulinu mezi Havlovými betony, poslední slovo ale nemohlo patřit nikomu jinému než Janu Šívrovi. Ten v závěrečné minutě zakončil Pávkovu akci a svým šestým gólem v utkání stanovil konečné skóre 2:8.