Extraliga AHbK 2008/2009 - 3. kolo

04.10.2008 14:15 HC Krumlovská - HBC PLAV

Výsledek 4 : 3
Třetiny 1:2 2:0 1:1
Střely na branku 35:45 (9:14;14:13;12:18) Zásahy brankářů 42:31 (12:8;13:12;17:11)

68 POSTL Josef     -3 -1 -

Ve 3. kole Extraligy nastoupil HBC Plav bez útočníků J. Šívra a Trněného a sehrál trochu nešťastné utkání, ve kterém zaznamenal svou první letošní porážku.

Plavští přitom začali velmi svižně a hned v úvodu si připravili několik šancí. V 7. minutě ale udeřilo na druhé straně, když se z levého křídla přesně trefil Vrba. Hosté mohli vyrovnat hned ve své první přesilovce, Kopic ale tváří v tvář Vobrovi neuspěl. Udeřilo až o minutu později, to Pávkovu přihrávku využil Říha. V 17. minutě dokončil Lonsmínovu akci znovu Říha a plavští rázem vedli.

I začátek druhé třetiny patřil hokejbalistům HBC Plav. Ti svého soupeře dlouho svírali, naráželi ale na pozorného Vobra v brance Krumlovské a také jim scházelo potřebné štěstí. V 25. minutě navíc přišla chyba při vlastní přesilovce a brejk, ze kterého Tomaško vyrovnal na 2:2. O 3 minuty bylo s plavskými hráči ještě hůř poté, co Beneš střelu pouze vyrazil a osamocený Šulista strhl vedení na stranu Krumlovské. Domácím poté narostla křídla a tak si na nedostatek práce nemohl stěžovat ani Beneš v plavské brance. Na skóre se ve druhé třetině ale už nic nezměnilo.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení plavské snahy o vyrovnání. Tato snaha byla díky Říhovu samostatnému nájezdu velmi rychle úspěšná a vypadalo to, že by plavští mohli vývoj utkání otočit. Ve 49. minutě ale přišla další hrubá chyba při vlastní přesilovce a další brejk, ze kterého Arnold vstřelil čtvrtý gól Krumlovské. Plavští se poté znovu vrhli do trochu zoufalého náporu. Šanci vyrovnat měl Z. Tácha, minul ale odkrytou branku. Brankáře Vobra neprostřelili ani obránci Postl a Srbený. Krumlovská velmi obětavě bránila, dokázala ale být i hodně nebezpečná. Beneš si ale s několika nebezpečnými situacemi dokázal poradit. V závěrečné minutě zkusili hosté power-play, vyloženou šanci si při ní ale nevytvořili. Oba body si tak po velmi dobrém a bojovném výkonu možná trochu překvapivě odnáší Krumlovská.