5 SRBENÝ Tomáš  1   2   - 97 ŠÍVR Jan 2 1 4
18 LONSMÍN Pavel  1 1 4   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 2 2
19 PÁVEK Karel  2 2 4 2 -
68 POSTL Josef  2   2   -

K prvnímu extraligovému utkání sezóny přijel do Plava nováček TJ Nové Vráto. Na toto mužstvo šli z řad soupeřů, kteří se s ním dříve utkali, velmi dobré reference, takže podcenění z plavské strany rozhodně nehrozilo. Domácí se museli obejít bez útočníka Říhy a navíc Srbený a Z. Tácha nastoupili se sebezapřením.

Plavští hokejbalisté začali obrovským náporem, na brankáře Falce si ale nepřišel ani Postl, jehož jednu střelu brankář Falc kryl a druhá skončila na spojnici tyček, ani Pávek, po jehož střele zvedal předčasně ruce nad hlavu Šívr. Do vedení se tak nečekaně dostali v 9. minutě hosté, kteří velmi rychle využili přesilovku, když střelu mířící pod horní tyčku Beneš přes houštinu těl neviděl. Domácí odpověď byla blesková. Hned o minutu později totiž srovnal mířidla Postl a bylo vyrovnáno. V 15. minutě byl na konci rychlé kombinace Lonsmín, který poslal domácí do vedení. V poslední minutě úvodní části navíc přidal třetí plavský gól Pávek a domácí tak mohli měnit strany za celkem poklidného vedení 3:1.

Hned v úvodní minutě druhé třetiny potvrdil dobrou střeleckou formu domácích obránců čtvrtým plavským gólem  Srbený. O první čtyři branky se tak rovnoměrně podělili všichni obránci HBC Plav. Ve 31. minutě o sobě poprvé dali vědět i útočníci a Tácha využil mezeru ve středu obrany Nového Vráta ke vstřelení pátého gólu. Hned o minutu později využili chyby v domácí obraně hosté a po přečíslení dva na jednoho vstřelili svou druhou branku. Poté zase úřadovali domácí. Ve 33. minutě nadvakrát protlačil míček do branky Trněný, ve 37. minutě mířil přesně z pravého křídla křížnou střelou Šívr a ve 38. minutě zakončil rychlou kombinaci na jeden dotek Postl. To ale ještě nebylo ani zdaleka vše, co se ve druhé třetině, která byla na góly více než bohatá, odehrálo. Hned o minutu později totiž střelec posledního plavského gólu nepřesně rozehrál a hosté střelou mezi Benešovými betony snížili, v samotném závěru třetiny ale Lonsmín pěkně uvolnil Šívra a ten zvýšil na 9:3.

Ještě v úvodu závěrečné třetiny pokračoval nápor domácích, který vyústil v desátý gól ve Falcově síti. Vstřelil jej tvrdou střelou od modré plavský kapitán Pávek. Poté však domácí poněkud polevili a hosté nedůslednost v jejich obraně potrestali dvěma góly. Obě mužstva si poté vypracovala ještě několik po gólu volajících šancích, na skóre se ale už nic nezměnilo. Plavští tak sezónu zahájili vítězstvím 10:5.