I. liga AHbK 2008/2009 - 21. kolo

22.03.2009 14:15 Mucky Pup - HBC PLAV "B"

Výsledek 4 : 4
Třetiny 0:2 2:1 2:1
Střely na branku 43:39 (7:12;16:14;20:13) Zásahy brankářů 35:39 (10:7;13:14;12:18)

20 KOCOUREK Lukáš     -1 18  - 19 VAZDA Radek   1 -1

V neděli 22. března nastoupilo plavské béčko na Dobré Vodě proti mužstvu Mucky Pup a pokud by dokázalo zvítězit, stalo by se vítězem I. ligy.

A přestože většina hráčů měla za sebou fyzicky náročný ples, začalo více než dobře. Hned ve 2. minutě totiž unikl Bartizal a střelou pod lapačku domácího bránkáře otevřel skóre. Tento gól hosty nabudil a i nadále byli lepším mužstvem, byť se jim postupem času trochu vytratila přesnost. Ve 12. minutě nakonec vyřešil přečíslení dva na jednoho M. Tácha střelou k bližší tyči a dobře udělal, míček skončil v síti. Přes několik dalších střel už žádný gól v úvodní části nepadl.

Jestliže v úvodní třetině na hřišti dominovali hokejbalisté z Plava, ve druhé třetině se karta diametrálně obrátila. Ve 21. minutě domácí snížili a i nadále vytvářeli v plavském obranném pásmu dost velké dusno. A po jednom ze závarů také ve 30. minutě vyrovnali. Po této brance zase převzali otěže utkání hosté. Z řady střel, které buď zlikvidoval domácí brankář nebo zblokovala obrana, vyčněla jedna, kdy P. Tácha nastřelil horní tyčku. Hosté se nakonec opět dostali do vedení poté, co přečíslení dva na jednoho sice vyřešili neuvěřitelně krkolomě, přesto nakonec J. Tácha trefil míček ze vzduhu přes ležícího brankáře a byl z toho třetí gól v domácí síti. V závěru druhé třetiny mohli hosté několikrát přidat čtvrtý gól, leč nestalo se.

Čtvrtý gól do sítě Mucky Pupu nakonec padl ve 44. minutě, kdy po křídle unikl Vazda, zpoza branky naservíroval míček M. Táchovi a ten měl lehkou úlohu. Poté opět převzali iniciativu domácí a několikrát se vyznamenal Pivec v plavské brance. Hosté se poté poněkud nechali rozhodit zvláštními výroky (nebo spíš "nevýroky") rozhodcovské dvojice Cepák - Wolf, nicméně dvoubrankové vedení udrželi až do závěrečné minuty. Jenže ta plavským hokejbalistům vůbec nevyšla. Mucky Pup totiž vyvinul poměrně velký tlak a 45 sekund před koncem střelou od modré, kterou Pivec přes změť těl neviděl, snížil. Hned v zápětí si domácí vzali oddechový čas a odvolali brankáře. Během 10 sekund dotlačili míček do útočného pásma a po vyhraném vhazování přišla střela, kterou Pivec pouze vyrazil, ale na dorážku už nestačil a bylo vyrovnáno. Plavští si tak na to, zda se stanou vítězi I. ligy, budou muset počkat až do posledního kola, kdy se v přímém souboji o prvenství utkají s Čejkovicemi.