I. liga AHbK 2008/2009 - 6. kolo

25.10.2008 09:15 HBC PLAV "B" - SK Dobrá Voda "B"

Výsledek 7 : 4
Třetiny 3:1 2:2 2:1
Střely na branku 35:35 (9:13;15:12;11:10) Zásahy brankářů 31:28 (12:6;10:13;9:9)

20 KOCOUREK Lukáš     -2    - 19 VAZDA Radek 3   3

V 6. kole I. ligy nastoupilo plavské "béčko" na svém hřišti proti "B" mužstvu Dobré Vody a sehrálo s ním zajímavý a poměrně dramatický duel.

Po úvodních několika náznacích šancí na obou stranách poprvé udeřilo v 9. minutě. To se kolem obránců Dobré Vody prosmýkl Jiříček a poslal domácí do vedení. Ve 13. minutě zaúřadoval opět Jiříček a jeho akci dokončil druhým plavským gólem Vazda. Když s chutí hrající dvojice Vazda - Jiříček přidala v 18. minutě třetí gól, zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný průběh. Hosty mohl o minutu později definitivně srazit do kolen M. Tácha, tváří v tvář hostujícímu brankáři ale neuspěl, a tak se projevilo otřepané nedáš-dostaneš. Hned z protiútoku totiž hosté zamířili přesně pod horní tyčku Pivcovy branky a vrátili se zpět do utkání.

Druhá třetina byla poměrně vyrovnaná. Zajímavých situací byla před oběma brankáři celá řada, a tak jsme se celkem logicky dočkali i gólů. Ve 27. a  29. minutě dokázali hosté dvěma slepenými góly vyrovnat a začínalo se prakticky znovu. Velice zajímavá útočná pasáž byla k vidění ve 35. a 36. minutě. Nejprve hostující obraně unikli Jiříček s Vazdou, sami před brankářem svou šancí ale trestuhodně pohrdli. Z protiútoku pro změnu propadla obrana domácích a situaci musel zachraňovat Pivec. Vzápětí nakonec přece jen uhodilo na straně druhé. Do dalšího brejku se dostal Jiříček a tentokrát ho zakončil přesným blafákem. V závěrečných sekundách druhé třetiny o sobě dala vědět třetí plavská útočná dvojice a Sokolík pohotově zvýšil na 5:3.

Do závěrečné třetiny vstoupili obrovským náporem hosté. Na několik minut sevřeli plavské hráče v jejich obranném pásmu a brankář Pivec se rozhodně nenudil. Svůj nápor hosté nakonec korunovali ve 45. minutě kontaktním gólem na 5:4. Domácí se poté z defenzívy přece jen vymanili a snažili se definitivně rozhodnout. To se jim v 51. minutě díky Fendekově gólu také podařilo. Hosté se v závěru ještě pokusili o zázrak a odvolali brankáře, jejich odvahu ale potrestal svým třetím gólem Vazda. Domácí tak v zajímavém utkání zvítězili 7:4.