57. Vazda Kocourek, Trněný 6:5 Přesilovka

Čís. Příjmení Jméno G A +/- TM - 8 TRNĚNÝ Tomáš 3 1 -1
9 TÁCHA Pavel   1 -3   - 10 TÁCHA Jan     0
14 SOKOLÍK Miroslav 1   -1 2  - 13 JIŘÍČEK Miroslav     -3
19 VAZDA Radek 1 1 -2    -
20 KOCOUREK Lukáš   1 -1

První utkání roku 2008 začalo díky odklízení sněhu a přípravě hrací plochy s asi 40 minutovým zpožděním. Plavští hráči pokračovali v sérii nevydařených utkání.

Úvodní třetina se hokejbalu podobala jen hodně vzdáleně. Plavským hráčům se sice nedala upřít snaha, ta ale byla více než křečovitá a snaha o individuální průniky na úkor jakékoliv kombinace byla odsouzena k nezdaru. Mizérie hostujících hráčů tak domácí využili k získání dvoubrankového náskoku.

První akce druhé třetiny patřila P. Táchovi, domácí brankář ale největší dosavadní plavskou šanci zlikvidoval. Udeřilo tak na straně druhé, když na střelu z uctivé vzdálenosti nedokázal Bobr zareagovat. Když o dvě minuty později zvýšili domácí na 4:0, byli plavští zralí na ručník. To, že se dá hokejbal hrát, pokud si hráči dokáží přihrát, se hosté přesvědčili ve 28. minutě, kdy konečně předvedli pohlednou akci a Sokolík snížil. Plavští poté ožili a Jiříčkovu střelu viděli v brance asi všichni kromě rozhodčího Cepáka. V pokračujícím náporu ale jeden z domácích hráčů zalehl míček v brankovišti a rozhodčí nařídil trestné střílení. To proměnil režisér plavské hry Trněný a hosté byli rázem zpět ve hře. Hned vzápětí ale nešťastně uklouzl Sokolík a domácí trestali pátým gólem. Hosté ale bojovali dál a ve 34. minutě snížil aktivitou hýřící Trněný.

V úvodu závěrečné třetiny hráli domácí přesilovku a přestože ji nehráli příliš dobře, nakonec skórovali. Ve 47. minutě přišel ke slovu znovu Trněný a bylo to opět pouze o dvě branky. Plavská snaha o zkorigování výsledku vyústila v 55. minutě v přesilovou hru a tu o 2 minuty později využil Vazda. Drama se ale nakonec nekonalo, neboť domácí hned z protiútoku přidali sedmý gól a dvoubrankové vedení si už vzít nenechali.