9 TÁCHA Pavel 2 1 0 2 - 10 TÁCHA Jan     -1
12 STEHLÍK David     -1 2  - 17 BARTIZAL Martin     -1
16 KOPIC Martin     -1    - A TÁCHA Zdeněk 1 4 0
A PÁVEK Karel  1 1 0    -

Kdo neviděl, neuvěří. Tak by se dalo charakterizovat utkání 6. kola 1. ligy AHbK mezi mužstvy HBC Plav "B" a Termiti Velešín. Plavští, kteří se museli obejít bez několika hráčů základní sestavy a museli tak letos poprvé využít služeb hráčů "A" mužstva, po 11 minutách 0:4 prohrávali. Během dalších čtyřiceti minut dokázali skóre otočit na 6:4, aby v infarktovém závěru dovolili soupeři nejen vyrovnat, ale i strhnout vítězství na svou stranu.

Utkání začalo pro domácí šokem. Ihned po vhazování se vřítil jeden velešínský hráč do útočného pásma a už v 7 sekundě otevřel skóre. Domácí byli zaskočeni a tak hosté úřadovali dál. V 7. minutě využili střelou z nulového úhlu přesilovku a když téměř vzápětí přidali další dvě branky, byli domácí zralí na ručník. Ti se ale dokázali vzchopit a druhá polovina úvodní třetiny patřila jim. Ze svého tlaku ale dokázali vytěžit pouze jeden gól, o který se postaral v přesilovce po individuální akci Pávek.

Ve druhé třetině plavský tlak postupně ještě narostl a ve 29. minutě prostřelil vše P. Tácha. Kolotoč v útočném pásmu pomohl ještě více roztočit Trněný, který nastoupil zhruba v polovině utkání. Hned ve svém prvním střídání nastřelil tyčku a ve 37. minutě přihrál na gól, který vstřelil Z. Tácha. Hosté, kteří se soustředili hlavně na bránění svého náskoku z úvodu utkání, vyslali ve druhé části na plavského brankáře Bobra 9 střel, žádná z nich ale nějaké velké nebezpečí neznamenala.

I závěrečná třetina začala plavským náporem. Hostům viditelně ubývaly síly a tak jsme se poměrně rychle dočkali vyrovnání. Ve 44. minutě se o něj postaral v přesilové hře Trněný. Domácí dál pokračovali v útočných manévrech a ve 49. minutě strhl vedení na jejich stranu opět Trněný, který pohotově dorazil Pávkovu střelu. Když o 2 minuty později přetavil vyhrané vhazování Z. Táchy jeho bratr Pavel v šestý plavský gól, zdálo se, že je o výsledku rozhodnuto. Hosté vypadali, že jsou s osudem utkání smířeni a tak si šance i nadále vytvářeli především domácí. Kdyby věděli, jak utkání nakonec dopadne, asi by si v koncovce počínali daleko důrazněji. Dvě a půl minuty před koncem ale fauloval Z. Tácha, hosté jej na trestné lavici celé 2 minuty nenechali a přiblížili se z ničeho nic na dostřel. Vzápětí přišla pro domácí další studená sprcha. Zeman napřáhl ještě před modrou a míček skončil přesně u pravé tyčky za překvapeným Bobrem. To ale nebylo zdaleka vše. Hned po buly se dostal do nadějné pozice P. Tácha, vyprášil ale pouze betony velešínského brankáře. Míček se poté dostal opět k autorovi vyrovnávací branky Zemanovi a ten znovu z uctivé vzdálenosti opět dokonale zaskočil Bobra. Časomíra se zastavila na čase 59:44. Domácí se ještě pokusili o zázrak, Trněný se ještě dostal k jedné střele, ta ale gólem neskončila a tak domácí v hodně divokém utkání prohráli 6:7.