I. liga AHbK 2007/2008 - 3. kolo

06.10.2007 10:30 HC Samson - HBC PLAV "B"

Výsledek 2 : 7
Třetiny 1:1 1:3 0:3
Střely na branku 31:46 (12:16;11:15;8:15) Zásahy brankářů 39:29 (15:11;12:10;12:8)

19 VAZDA Radek   1 2    -

Ve 3. kole I. ligy nastoupilo plavské béčko na hřišti Pedagogu proti Samsonu. Úspěšnou sestavu z prvních dvou kol doplnil navíc třetiligový fotbalista z juniorky českobudějovického Dynama Trněný.

Plavští začali dobře. Hned v 10. sekundě se zjevil před domácí brankou Fendek, jeho bekhend ale mířil pouze do ramene brankáře Obložinského. Hosté tak udeřili až v minutě šesté. To P. Tácha vystihl rozehrávku domácích, našel Jiříčka a ten pohotově otevřel skóre. Plavští i nadále pokračovali v náporu, útočné manévry ale další gól nepřinesly. Růžky tak začal vystrkovat i Samson. Bobr odolával až do 16. minuty, kdy jej po přečíslení překonal úplně volný Fošum.

Hned v úvodu druhé třetiny zaskočil Obložinského, který měl zakrytý výhled, překvapivou střelou P. Tácha a hosté znovu vedli. Plavští si pak před domácí brankou otevřeli střelnici a nakonec ve 28. minutě udeřili. Premiérový gól v plavském dresu zaznamenal střelou pod horní tyčku Stehlík. Vzápětí mohl přidat čtvrtou branku Fendek, to by ale musel trefit prázdnou branku. V trochu divoké pasáži mohl vzápětí snížit Krejčí, v samostatném nájezdu si ale vylámal zuby na brankáři Bobrovi. V 38. minutě přistrčil Jiříček P. Táchovi a ten pohotově zvýšil na 4:1 pro hosty. Domácí se nadechli k náporu v závěrečné minutě druhé třetiny a svůj tlak také korunovali 5 sekund před koncem svým druhým gólem.

Závěrečná třetina patřila hokejbalistům z Plava. Domácím zjevně ubývaly síly a tak si šance vytvářeli především běhavější hosté. Ve 45. minutě procedil míček skrz Obložinského betony J. Tácha a mohl se tak radovat ze svého prvního gólu v kariéře. V dalších obrovských šancích ale domácí brankář čaroval. Několikrát si na něm vylámali zuby Jiříček, Vazda, Trněný či Bartizal. Poté to ještě zkusili i domácí, Bobr v plavské brance ale působil jistě. V 56. minutě přišlo jediné vyloučení utkání a plavští přesilovku - byť poněkud kostrbatě využili. Po akci Trněného a Vazdy dotlačil míček do sítě Jiříček. O další minutu později unikl domácí obraně Bartizal a úspěšným blafákem přidal sedmý a zároveň poslední gól plavského mužstva. Utkání tak skončilo výsledkem 2:7.