Čís. Příjmení Jméno G A + - V 20 KOPIC Petr   1 1 5
7 ŠÍVR Radim     3 3 2 68 POSTL Josef   2 2 2 6
B TÁCHA Pavel     1 4   19 PÁVEK Karel 2   2 2
B NOVOTNÝ Jiří   1 1 4 DKÚ

Před utkáním 19. kola Extraligy skolila HBC Plav obrovská marodka. Díky chřipce a zraněním odjeli plavští k utkání pouze se čtyřmi hráči klasické sestavy. Letos poprvé naopak nastoupili obránci R. Šívr a Novotný. Díky katastrofálnímu nedostatku útočníků, kde jediným stoprocentně zdravým forwardem byl J. Šívr, musel na netradičním místě v útoku nastoupit Postl.

První třetina přinesla zajímavý hokejbal se spoustou šancí na obou stranách. Až do 18. minuty ale kralovali oba brankáři. Poté už padl první gól. Vstřelili jej domácí, kteří využili propadnutí plavské obrany ve středním pásmu. Nabuzení hráči Pekárenské přidali v samém závěru úvodní části ještě druhý gól a s hosty to nevypadalo příliš růžově.

Do druhé části se rozhodl pomoci svým spoluhráčům plavský kapitán Pávek, který ještě v týdnu chodil díky poraněnému kotníku o berlích. Vstup do utkání měl velkolepý. Hned při svém prvním střídání proměnil Postlovu přihrávku v kontaktní gól a snížil na 2:1. Více ze hry měli ale domácí. Pomohla jim k tomu i série přesilových her v polovině utkání. Ve 37. minutě jednu ze svých šancí využili a zvýšili na 3:1. O minutu později to už ale bylo znovu pouze o gól. To do sóla vyslal Kopic rychlíka J. Šívra a ten se v podobných situacích umí orientovat.

Vítr z plachet plavským hokejbalistům vzali domácí hned v úvodu závěrečné třetiny, kdy zvýšili skóre na 4:2. Plavské zdecimované družince navíc pomalu docházely síly a tak bylo čím dál více jasné, že zvrat se konat nebude. Pekárenská navíc přidala v 54. minutě pátý gól a přestože o 2 minuty později snížil Pávek znovu na pouze dvoubrankový rozdíl, žádné drama se nekonalo. Pomohl k tomu i nepřesný rozhodčí Nekola, který v 57. minutě hodně přísně vyloučil Postla, přestože podobný zákrok na druhé straně nechal chvilku předtím bez povšimnutí. To hostující hráče poněkud podráždilo a Novotný inkasoval trest do konce utkání. V přesilové hře pak domácí poté, co Kopic ve snaze vysunout do brejku J. Šívra chyboval, přidali šestý gól. HBC Plav tak počtvrté v sezóně prohrál.