Extraliga AHbK 2006/2007 - 16. kolo (předehrávka)

06.01.2007 09:15 Orel ČB - HBC PLAV

Výsledek 3 : 13
Třetiny 0:4 1:4 2:5
Střely na branku 28:52 (10:21;9:15;9:16) Zásahy brankářů 39:25 (17:10;11:8;11:7)

2 BENEŠ Ondřej     4 1

V prvním utkání roku 2007 potvrdili hokejbalisté HBC Plav roli favorita a na hřišti posledního mužstva Extraligy bez problémů zvítězili. V sestavě se poprvé v letošní sezóně objevil rekonvalescent Jan Šívr a hned na sebe výrazně upozornil, když vstřelil 2 branky a u dalších pěti asistoval.

Úvod utkání sice patřil domácím, kteří svou aktivitou plavské hráče možná trochu zaskočili, a tak hned v první minutě musel třikrát zasahovat brankář Pivec. Herní převahu ale záhy získali hokejbalisté z Plava a velmi brzy ji také střelecky zužitkovali. Skóre otevřel v 7. minutě Postl, jenž si dobře naběhl na Pávkovu přihrávku. Když o minutu později našel mezi kruhy Kopic Táchu a ten zvýšil na 2:0, bylo zřejmé, kdo bude tahat v utkání za delší konec. Ve 14. minutě sehráli hosté dobře svou první přesilovku a Postl poslal po Šívrově přihrávce míček do sítě Orlu potřetí. O tři minuty později stanovil konečné skóre první části přesnou střelou Pávek.

Z druhé třetiny uběhlo sotva 15 sekund, když našel Říha od zadního mantinelu Táchu a hosté se radovali popáté. Poté plavský brankostroj přece jen ustal a Šívrova dělovka v 23. minutě rozezněla pouze horní tyčku soupeřovy branky. J. Šívr se svého premiérového letošního gólu dočkal v další přesilovce. V 31. minutě nejprve sice pálil vysoko nad, ale vzápětí ze stejného místa z kruhu přetavil Postlovu přihrávku v šestý plavský gól. O minutu později se na druhé straně zaskvěl Pivec, který proti soupeřově střele vytáhl efektní semafor. O čisté konto ale nakonec přišel v 35. minutě. O dvě minuty později se dostal až na hrot ofenzivní obránce Postl a završil hattrick a ještě v tom samém střídání přidal svůj čtvrtý střelecký úspěch.

I závěrečná třetina probíhala jasně v plavské režii. Ve 43. minutě přidal devátý gól střelou od modré Lonsmín. O 4 minuty později sice Orel potrestal plavskou nedůslednost, ale v 51. minutě těsně po skončení přesilovky zakulatil skóre na desítku Šívr. V 53. minutě přidal svůj pátý gól Postl, když jeho střelu tečoval mimo brankářův dosah jeden z obránců Orlu. O minutu později využili přesilovku také domácí a snížili na 3:11, ale závěr patřil hokejbalistům z Plava. V 57. minutě se po sérii zahozených šancí trefil Srbený a závěrečné skóre stanovil v závěrečné minutě při hře tři na tři Říha.