03.02.2007 13:00 HBC PLAV - HC Čejkovice

Třetiny 1:0 nedohráno KONTUMACE
Střely na branku 15:7 (14:7;1:0;...) Zásahy brankářů 7:14 (7:13;0:1;...)
Rozhodčí Karl, Navrátil

09. Říha J. Šívr 1:0

V čase 23:12 ukončeno. Hráči HC Čejkovice i po několikanásobném napomínání rozhodčího odmítli nastoupit trest, a tak rozhodčí utkání předčasně ukončili.

18 LONSMÍN Pavel     1

Utkání o 2. místo v průběžné tabulce Extraligy AHbK slibovalo strhující podívanou. Tak se také stalo, utkání ale bohužel trvalo pouze 23 minut a 12 sekund. Poté bylo ukončeno.

Hned od úvodního buly bylo zřejmě, že hosté přijeli hrát hodně důrazný hokejbal plný osobních soubojů podobných spíše hokeji. Domácí si samozřejmě nechtěli nechat nic líbit, a tak se od úvodní minuty hrál hokejbal výborné úrovně, ale pěkně od podlahy. Více ze hry měli domácí. Už ve druhé minutě mířil v dobré pozici těsně mimo Kopic. V 5. minutě přišla první přesilovka domácích, Pávek sice pálil tvrdě, ale bohužel doprostřed branky. Plavští se nakonec dostali do vedení v 9. minutě, kdy střílenou Šívrovu přihrávku usměrnil přesně pod horní tyčku Říha. Čejkovičtí zahrozili o dvě minuty později, ale střelce v poslední chvilce vyrušil vracející se Šívr a Pivec zachránil. V 15. minutě se domácí příznivci hodně hněvali na rozhodčí, kteří přehlédli metrový ofsajd Čejkovic a poté poslali na trestnou lavici Beneše. Plavští se ale soupeřově přesilovce ubránili.V závěru třetiny se ještě do šance dostával Šívr, byl ale faulován a poté se ještě trochu pohašteřil s hostujícím Plášilem. V přesilovce pak ještě nebezpečně pálil Postl.

Druhou třetinu zahájili domácí pokračující přesilovkou, Postl ale dvakrát neprostřelil bránící čejkovické hráče. Poté už přišla inkriminovaná 24. minuta a s ní trochu nečekané rozuzlení. R. Plášil nejprve sekl brankáře Pivce přes lapačku, a když se ho Lonsmín snažil od plavského brankáře odstavit, zareagoval tak, že jej nečekaně krosčekoval do krku. Samozřejmě, že poté mírně vzplály vášně. Rozhodčí udělil Plášilovi za tento likvidační zákrok po odpískání pouze 2 minuty a navíc se rozhodl trochu nesmyslně potrestat obě střídačky za "předčasné vstoupení na hřiště", přestože se ani jedna ze střídaček nehodlala do šarvátky zapojit. Domácí tedy poslali svého hráče na trestnou lavici, zatímco hosté se s verdiktem rozhodčího nemínili smířit. Když neodešli na trestnou lavici ani po několikanásobném upomínání, rozhodčí Karl utkání ukončil. Poté ještě vyfasoval trest do konce utkání Srbený, který si slovně vysvětloval s Plášilem předchozí situaci. Je trochu nepochopitelné, že Srbený obdržel trest do konce utkání, zatímco hlavní viník celého incidentu Roman Plášil vyvázl pouze s již předtím udělenými dvěmi minutami...

Vše bude mít tedy dohru u soutěžní komise AHbK a dá se předpokládat, že utkání skončí kontumačním vítězstvím HBC Plav.