Extraliga AHbK 2006/2007 - 6. kolo

28.10.2006 10:30 HBC PLAV - HC Krumlovská

Výsledek 4 : 3
Třetiny 0:1 2:2 2:0
Střely na branku 45:33 (20:12;15:11;10:10) Zásahy brankářů 30:41 (11:20;9:13;10:8)

2 BENEŠ Ondřej     3 1

Utkání mezi letními tréninkovými sparingpartnery Plavem a Krumlovskou nabídlo velmi zajímavý a dramatický hokejbal. Domácí si nakonec po velkém boji odnáší oba body, přestože v průběhu utkání již 0:3 prohrávali.

Plavští do utkání vstoupili s jasnou snahou zapomenout na nevydařené úvodní třetiny z předchozích zápasů. Co se týče herního projevu, dá se říct, že se jim to podařilo, na skóre se to ale bohužel neprojevilo. Domácí totiž všech 20 pokusů, které vyslali v první třetině na soupeřovu branku, mířili pouze do velmi dobře chytajícího brankáře Vobra. Krumlovská, která také využívala každé možnosti k ohrožení brankáře Pivce, měla více štěstí a tak jednou skórovala. Nejprve sice Pivec nádherným semaforem zlikvidoval tutovku Mizery, v 15. minutě si ale do sítě našlo cestu Tomaškovo nahození, které Pivec přes houštinu těl zaregistroval pozdě.

V úvodu druhé části domácí vrhli opět všechny síly do útoku. Zapomněli ovšem na zadní vrátka a hosté bleskovým protiútokem trestali, byť střelec Vrba skóroval zřejmě z postavení mimo hru. Než se plavští ze šoku vzpamatovali, inkasovali potřetí. V. Mizera vyhrál vhazování a P. Mizera nedal dělovkou Pivcovi žádnou šanci. Domácí se ale nehodlali vzdát. Zasypali brankáře Vobra další sprškou střel a ve 28. minutě se konečně dočkali. Přihrávku Z. Táchy usměrnil do sítě Říha. Poté několikrát zkoušel štěstí Pávek, trefil ale pouze masku soupeřova brankáře. Snížení na rozdíl jediné branky přišlo ve 37. minutě. To se po pravém křídle prosmýkl Z. Tácha a Říha stál opět na správném místě. V samotném závěru ještě odmítl vyrovnání Kopic, který pouze vyprášil betony ležícího brankáře Vobra.

Co se nepovedlo v závěru třetiny druhé, podařilo se v začátku třetiny závěrečné. Celkem nevinné nahození P. Táchy z ostrého úhlu šikovně tečoval střelec Říha a bylo vyrovnáno. Domácí poté ještě zvýšili obrátky a vynutili si několik faulů. Přestože se přesilovky zpočátku příliš nedařily, nakonec v jedné z nich vstřelili vítězný gól. Krásnou kombinaci na jeden dotek zakončil do prázdné branky Kopic. Závěr pak patřil Krumlovské, která si dokázala vytvořit místy až drtivý tlak. Plavská obrana v čele s brankářem Pivcem ale odolala i při minutové power-play.