68 POSTL Josef   1 3 1   99 TÁCHA Zdeněk     2   4
5 SRBENÝ Tomáš   1 2 1 2 12 ŘÍHA Jakub 1   2
18 LONSMÍN Pavel 1   2
2 BENEŠ Ondřej   1 2

K premiérovému mistrovskému utkání nové sezóny přijel do Plava nováček Extraligy THe Alypnisch. Z avizovaných "příbuzenských" soubojů došlo nakonec pouze na souboj bratří Postlů.

Ti se na hřišti potkali hned v prvním střídání a v 8. minutě došlo také k jejich prvnímu souboji. Z něj vyšel i za přispění brankáře Pivce vítězně plavský obránce. Postl byl i v jedné z prvních šancí utkání, jeho střele z levé strany ale vystavila "stop" lapačka hostujícího brankáře Švejdy. Plavští měli po celou první třetinu herní převahu, ale hosté velice dobře bránili, takže si domácí příliš vyložených šancí nevytvořili. Řada střel navíc mířila vedle branky nebo končila na tělech obětavě bránících hráčů The Alpynisch. Jediný gól padl ve 14. minutě a postaral se o něj útočník Kopic, který dopravil do sítě skákající míček po zblokované Srbeného střele.

Ani ve druhé třetině se obraz hry příliš nezměnil. Hosté bránili ještě urputněji než ve třetině úvodní a hrozili buď z ojedinělých brejků a nebo z několika příležitostí po vhazování. Domácím nešla upřít snaha, ale šance se rodily hodně ztěžka. Ve dvou dobrých pozicích ztroskotal Říha a neúspěšně se několikrát zastřeloval i Lonsmín. Ve 33. minutě přišla první přesilovka utkání. Přestože ji hráli hosté, bylo rušno především před jejich brankou. Pávek už zvedal ruce nad hlavu, ale vynikající Švejda mu radost v posledním okamžiku překazil. Po dvou třetinách tak stále vedli domácí hubeným skóre 1:0.

Houževnatý odpor soupeře se plavským hokejbalistům nakonec přece jen podařilo zlomit. P. Lonsmín sice ve 45. minutě orazítkoval pouze tyčku, ale o dvě minuty později se už mohl radovat. Jeho přihrávku na nabíhajícího Táchu si totiž hosté srazili do vlastní sítě. Gól to byl poněkud šťastný, ale nesmírně důležitý. Když hned dvě minuty poté Pávek po Kopicově přihrávce zpoza branky zvýšil na 3:0, bylo rozhodnuto. Další hřebíček do rakve zasadil hostům v 51. minutě Říha dokonce ve vlastním oslabení. V 53. minutě sice Honsa připravil plavského brankáře Pivce o čisté konto, na plavském vítězství to ale nemohlo nic změnit. Plavští v závěru pak přidali ještě pátý gól, když se v přesilovce trefil od modré Pávek.