9 TÁCHA Pavel   2 3 1   17 BARTIZAL Martin       3
5 NOVOTNÝ Jiří     3 2 2 6 FENDEK Ondřej       2 2
16 KOPIC Martin     1 5
A BENEŠ Ondřej   1 1 5 2

Utkání 5. kola 1. ligy se plavským hokejbalistům příliš nevydařilo. Připsali si tak druhou letošní porážku.

Po úvodním oťukávání usedl na trestnou lavici Fendek a hosté přesilovku využili přesnou střelou od modré čáry. V 10. minutě předvedli domácí nedůslednost a malý důraz ve svém obranném pásmu a rázem prohrávali 0:2. Plavská snaha o zkorigování sice přinesla několik nadějných příležitostí, ale naprosto jalovou koncovku.

To, že skórovat není nemožné, ukázal hned v úvodní minutě druhé třetiny P. Kopic. Přesně v polovině utkání ale domácí vyrobili hrubku v rozehrávce a hosté trestali. Vzápětí sice Jiříček znovu snížil, v 35. minutě ale skórovali znovu hosté. Scénář se poté znovu opakoval, Jiříček snížil na 3:4, ale další plavská hrubka společně s trochou štěstí pro hosty znamenala pátý gól v Bobrově síti.

V závěrečné třetině se plavští, ač dohrávali pouze se třemi útočníky, zoufale snažili o vyrovnání. Leč síly rychle ubývaly. Jiskérku naděje přece jen vykřesal v 55. minutě svým třetím gólem Jiříček. V závěru domácí vsadili vše na jednu kartu. Odvolali brankáře a vysokým obloukem letící tečovaná střela Novotného přistála na hlavě dezorientovaného soupeřova brankáře. Domácím vyrovnat nebylo souzeno a tak své vítězství hosté nakonec zpečetili střelou do prázdné branky.