I. liga AHbK 2006/2007 - 2. kolo

01.10.2006 10:30 HC Samson - HBC PLAV "B"

Výsledek 3 : 7
Třetiny 1:2 1:1 1:4
Střely na branku 34:43 (13:10;10:20;11:13) Zásahy brankářů 36:31 (8:12;19:9;9:10)

6 SCHAFFELHOFER Pavel     2 1 4

Před druhým utkání sezóny řešil trenér Pávek poměrně velký rébus - a sice to, kde vzít dostatečný počet hráčů k tomu, aby se utkání mohlo vůbec odehrát. Pětici hráčů do pole nakonec doplnil Z. Tácha, který měl chvíli času před tím, než odcestoval na fotbal do Rakouska a také překvapivě Schaffelhofer, který přispěchal na pomoc, přestože po skončení loňské sezóny ukončil kariéru.

Plavští nezačali vůbec špatně. První dvě šance sice zůstaly nevyužity, ale už ve 4. minutě otevřel skóre Trněný. Domácí sice záhy vyrovnali, ale Z. Tácha strhl v 8. minutě vedení zpět na plavskou stranu. Plavští hráli poměrně dobře, zejména dvojice Trněný - Z. Tácha dělala v obranném pásmu Samsonu řádný rozruch.

Ve druhé části Samson přidal a v 35. minutě se dočkal vyrovnání. Plavští hokejbalisté však našli odpověď ve 37. minutě, kdy se z dálky trefil obránce Vazda.

Když v úvodu závěrečné třetiny přidali slepené branky Jiříček s Bartizalem, bylo prakticky rozhodnuto. Ve 49. minutě zvýšil Z. Tácha už na 6:2 pro hosty. Domácí sice v 51. minutě překvapili brankáře Bobra střelou od modré čáry, plavští ale dobrou hrou zdramatizování utkání nepřipustili. Dvě minuty před koncem navíc využil přesilovku talentovaný mladíček Bartizal a stanovil tak konečné skóre 3:7.