Okresní přebor AHbK 2005/2006 - 19. kolo

01.04.2006 13:00 HBC PLAV "B" - Napalm Podeřiště

Výsledek 10 : 5
Třetiny 2:1 3:1 5:3
Střely na branku 38:36 (11:14;15:9;12:13) Zásahy brankářů 31:28 (13:9;8:12;10:7)

19 SCHAFFELHOFER Pavel       2

Díky povodním, které tradičně zasáhly i obec Plav, muselo plavské béčko své poslední domácí utkání sezóny odehrát v azylu, který jim poskytla Dobrá Voda. Na tamním velikém hřišti se cítili jako ryby ve vodě zejména rychlonozí útočníci J. Šívr a Z. Tácha, kteří zajistili všechny branky HBC Plav.

Na přelomu 5. a 6. minuty zajistili právě oba zmiňovaní útočníci domácím dvoubrankové vedení. Nebezpeční byli ale i hosté, kteří jsou na velké hřiště zvyklí ze Zlivi, a tak měl dostatek práce i brankář Bobr. Hosté se střelecky prosadili v 17. minutě, kdy se jim plavská obrana trestuhodně rozestoupila.

Hned v úvodu druhé části zakončil Šívrovu krásnou přihrávku Z. Tácha a zvýšil na 3:1. Stejní hráči měli prsty i ve čtvrtém plavském úspěchu ve 33. minutě. V závěru třetiny o sobě dali vědět i hosté. Nejprve v sérii šancí sice neuspěli, ale v 37. minutě přece jen snížili na 4:2. Neudržitelná dvojice Šívr - Tácha ale vzápětí zvýšila znovu na tříbrankový rozdíl.

Jestliže se v prvních dvou třetinách celkem obstojně bránilo, tak v třetině závěrečné se utkání zvrhlo v naprosto bezhlavé útočení prakticky bez obran. To te také zákonitě projevilo ve skóre. Ve 42. minutě hosté snížili na 5:3. Stavidla útočení poté uvolnili bratři Táchové. Nejprve skóroval P. Tácha a potom doklepl Z. Tácha míček poskakující po brankové čáře po střele svého bratra Pavla. Poté se hodně otevřel
prostor a obě mužstva se začala dostávat do řady přečíslení. Ve 49. snížili hosté na 7:4 a v 53. minutě se přiblížili dokonce pouze na dvoubrankový rozdíl. Závěr utkání měli ale zcela ve své režii plavští, kteří zásluhou Z. Táchy, J. Šívra a P. Táchy zaokrouhlili skóre na populární desítku.