5 SRBENÝ Tomáš     -5   - 99 TÁCHA Zdeněk 1 1 -3  2
18 LONSMÍN Pavel     0   - B BARTIZAL Martin     -3
19 PÁVEK Karel  1   0   -
68 POSTL Josef  1   -5   -

Úvod do nového ročníku extraligy AHbK se plavským hokejbalistům nevydařil. V utkání proti mužstvu Long Cash, které v loňské sezóně skončilo v základní části na 4. místě, se domácím vůbec nepovedla závěrečná třetina a potvrdilo se, že absence útočníků Šívra a Říhy, kteří v loňské sezóně dohromady nastříleli 49 gólů, bude pro plavské mužstvo zřejmě citelným oslabením.

Po úvodním oťukávání poprvé zahrozili hosté, kterým v 5. minutě vyšla série přihrávek, po níž se dostali za plavskou obranu a hned z toho byl gól v Benešově síti. Domácí mohli odpovědět v minutě deváté, Kopicova dorážka do odkryté branky byla ale zblokována a Z. Tácha z dobré pozice mezi kruhy mířil vysoko nad. Udeřilo tak opět na straně druhé poté, co se hosté dokázali uvolnit od mantinelu a zamířili mezi Benešovy betony. Domácí poté zvýšili obrátky a ve 13. minutě se i oni dočkali. Postl se protáhl středem hostující obrany a střelou nad lapačku brankáře snížil. V 16. minutě odešel na trestnou lavici Z. Tácha, domácí se ale nejen ubránili, ale navíc vstřelili i hodně kuriózní gól. Postaral se o něj Pávek, který odpaloval míček od vlastní branky a ten k všeobecnému překvapení propadl hostujícímu brankáři do sítě. V závěru třetiny mohli domácí dokonat obrat, v přesilovce soupeře zle svírali, gól ale vstřelit nedokázali.

I úvod druhé části patřil domácím. Tváří v tvář brankáři neuspěl Kopic, střela M. Táchy skončila na masce brankáře a štěstí několikrát marně pokoušeli i Pávek a Postl. I hosté ale hrozili, takže i Beneš v plavské brance musel být ve střehu. Ve 36. minutě mu navíc dvakrát po sobě pomohla tyčka.

V závěrečné části bylo čím dál tím více zřejmé, že kdo strhne vedení na svou stranu, dostane se do velké psychické výhody. Blízko vedoucímu gólu byl ve 45. minutě Srbený, jeho střela po Táchově vyhraném vhazování ale skončila na držadle hole soupeřovo brankáře. Vzápětí zaspala domácí obrana, Beneš pro tentokrát ještě odolal. Ve 48. minutě už ale uhodilo poté, co míček odražený od zadního mantinelu trefil hostující útočník ze vzduchu přesně pod horní tyčku. Než se domácí vzpamatovali, přišla chyba na útočné modré a čtvrtý gól v Benešově síti. Domácí hra se poté sesypala jako domeček z karet. Další hřebíček do plavské rakve přišel v 51. minutě, poté sice Z. Tácha zachytil soupeřovu rozehrávku a úspěšným blafákem snížil, hosté ale byli v euforii a na co sáhli, to skončilo za Benešovými zády. Domácí tak svému soupeři nakonec podlehli poměrně vysoko 3:8.