I. liga AHbK 2009/2010 - 9. kolo

08.11.2009 13:00 HC Čejkovice "B" - HBC PLAV "B"

Výsledek 6 : 2
Třetiny 0:1 2:1 4:0
Střely na branku 44:30 (19:10;13:10;12:10) Zásahy brankářů 28:38 (9:19;9:11;10:8)

20 KOCOUREK Lukáš   1 0    -

K utkání 8. kola I. ligy AHbK nastoupilo plavské "béčko" v Čejkovicích proti místnímu "B" mužstvu a zakončilo tak sérii tří utkání s mužstvy z horní poloviny tabulky.

Od úvodního buly jsme byli svědky velmi dobrého hokejbalu, jak se na mužstva patřící ke špičce první ligy sluší a patří. Domácí byli nebezpečnější, ale Pivec v plavské brance předváděl výborné zákroky a zlikvidoval všech 19 střeleckých pokusů domácích. Gólu se tak dočkali hosté. V 11. minutě vyslal Novotný dlouhou přihrávkou do brejku Fendeka a ten natřikrát a vleže dopravil míček do branky.

Od druhé třetiny začali hosté ve svém obranném pásmu poněkud zmatkovat a čejkovičtí toho v 29. minutě nakonec využili ke srovnání skóre. O 3 minuty později přišli ke slovu plavští. Kocourek doběhl nahozený míček tak, aby to nebylo zakázané uvolnění, zpětnou přihrávkou našel mezi kruhy Fendeka a ten svým druhým gólem poslal hosty znovu do vedení. To ale tentokrát trvalo pouhé 2 minuty. Ve 34. minutě totiž vypálil domácí hráč z poměrně velké dálky a míček prošel mezi nohama jak Novotného, tak překvapeného Pivce.

Hned v úvodu závěrečné třetiny přišel třetí čejkovický gól a bylo zřejmé, že to hosté nebudou mít jednoduché. Šance na vyrovnání se jim naskytla ve 48. minutě, kdy přišla jejich druhá přesilová hra. Plavští ale nejen, že ji nevyužili, naopak chybovali, domácí z brejku zvýšili na 4:2 a bylo prakticky rozhodnuto. Hosté poté poněkud rezignovali, a tak v závěru inkasovali další 2 branky a stejně jako v utkání proti HC Rebels prohráli 2:6.