I. liga AHbK 2009/2010 - 5. kolo

10.10.2009 11:45 Barnat - HBC PLAV "B"

Výsledek 5 : 7
Třetiny 0:2 2:1 3:4
Střely na branku 34:34 (11:8;9:11;14:15) Zásahy brankářů 27:29 (6:11;10:7;11:11)

20 KOCOUREK Lukáš 1 1 -1    -

V utkání 5. kola nastoupili hráči plavského „béčka“ na Dobré Vodě proti poslednímu mužstvu tabulky Barnatu. Protože se museli obejít bez Stehlíka, Novotného a T. Lonsmína, nastoupil jako osmý hráč do pole nejproduktivnější hráč „A“ mužstva a zároveň trenér „béčka“ Z. Tácha.

Byl to právě Z. Tácha, který už ve 3. minutě potrestal okénko v domácí obraně a po samostatném nájezdu poslal hosty do vedení. Poté ale převzal iniciativu Barnat a na to, že hraje poslední tým s prvním, to rozhodně nevypadalo. Plavské hráče ale nad vodou podržel brankář Pivec, a když jim v 19. minutě vyšel jeden z protiútoků, vedli po dorážce J. Táchy 2:0.

I ve druhé třetině měli mírně navrch domácí a ve 28. minutě dokázali snížit. O 2 minuty později prošel přes celé hřiště Bartizal (hrající netradičně v obraně), jemuž jako jednomu z mála plavských hráčů velké dobrovodské hřiště svědčilo a po jeho přihrávce vrátil hostům dvoubrankový náskok Fendek. Barnat se ale nevzdával a po zmatku v plavském obranném pásmu ve 36. minutě dokázal snížit na 2:3.

V úvodu závěrečné části sehráli plavští dobře přesilovku a Kocourek přidal čtvrtý gól do sítě Barnatu. Domácí se ale ve 48. minutě znovu přiblížili na rozdíl jediného gólu, vzápětí však přišly dva slepené plavské góly. Nejprve přečíslení vyřešil střelou nad brankářovu lapačku Z. Tácha, o minutu přidal šestý plavský gól Bartizal a zdálo se, že je rozhodnuto. Plavští ale pod dojmem bezpečného vedení poněkud polevili, domácí to okamžitě dvěma góly potrestali a z utkání bylo znovu drama. Minutu a půl před koncem nasadili ke hře bez brankáře, do šance se ale nedostali. Naopak do prázdné branky přesně zamířil Bartizal a definitivně rozhodl o tom, že plavští proti kvalitnímu soupeři vybojovali cenné vítězství. Barnat ukázal svou sílu a pokud se bude scházet ve stejné sestavě, určitě na posledním místě dlouho nezůstane.