55. HC Boschton nesportovní chování 3+3+do konce utkání

2 Ondřej Beneš Ú   1
68 Josef Postl Ú 1
20 Petr Kopic Ú
75 David Weber Ú   1

K sedmému utkání sezóny nastoupili plavští hokejisté proti vítězovi loňského ročníku RHL, mužstvu HC Boschton. V rychlém a kvalitním utkání plavští dlouho tahali za kratší konec, aby vývoj utkání poté otočili na svou stranu, v závěru znovu prohrávali a nakonec vyrovnali, takže utkání skončilo dělbou bodů.

Pojďme ale popořádku. Do utkání, jak již bylo řečeno, vstoupili lépe hokejisté Boschtonu, kteří se po důrazu na brankovišti a dvou dorážkách dostali do dvougólového vedení. A když ve 22. minutě výborně sehráli přečíslení tři na dva a do prázdné branky přidali třetí gól, nevypadalo to s plavskými hráči vůbec dobře.

Těm nešla upřít snaha a obrovská bojovnost, v koncovce ale dlouho naráželi na výborného brankáře Boschtonu. Překonat ho nedokázali ani ve 34. minutě, kdy hráli více než minutovou přesilovku pět na tři. Brankáře Boschtonu nakonec odčaroval až plavský kanonýr Raab, který se skvěle uvolnil v situaci jeden na jednoho a snížil na 3:1. V 55. minutě to byl znovu Raab, který před brankou zachytil Šívrovo nahození od modré čáry a vzápětí poslal kotouč pod horní tyčku. Tuto situaci psychicky nezvládl jeden z domácích obránců, který od bývalého extraligového rozhodčího Polonyiho obdržel trest za nesportovní chování a protože v nadávkách směrem k rozhodčích pokračoval, vzápětí vyfasoval druhý menší trest a poté i trest do konce utkání. Plavšt tak hráli dlouhou přesilovku a naložili s ní skvěle. Nejprve si Šívr vyměnil kotouč s Ferdanem a přízemní střelou vyrovnal, a když se vzápětí před brankou prosadil i kanonýr Raab, byl obrat dokonán.

Boschton byl opařen a hosté měli řadu šancí své vedení ještě navýšit. To se jim ale nepodařilo a mrzet je to mohlo v 70. minutě, kdy domácí ujeli do přečíslení dvou na jednoho a vyrovnali. A když o tři minuty později za Fučíkova záda proklouzla tečovaná střela od modré, byl ve vedení znovu Boschton. Plavští se ale nevzdávali, o dvě minuty později se do zakončení prodral Postl a vyrovnal. V závěrečných minutách už ani jedno mužstvo nechtělo příliš riskovat a utkání tak skončilo zaslouženou dělbou bodů.