68 Josef Postl Ú 2
20 Petr Kopic Ú   1
19 Karel Pávek Ú   1

Soubojem druhémo a třetího mužstva loňské sezóny odstartovala plavským hokejistům už devátá sezóna v RHL.

Od úvodního buly bylo vidět, že se jedná o první utkání sezóny. Byli jsme svědky vyrovnaného utkání, ve kterém se iniciativa střídala na obou stranách. K vidění byl a vidět spousta bojovnosti, ale také hodně nepřesností. Přesto jsme se už v 5. minutě dočkali úvodní branky, kdy výborný Fujnekův forčeking proměnil ve vedoucí branku důrazný Weber. Meta mohla téměř vzápětí vyrovnat, ale Beneš, který při absenci brankářů Lonsmína i Fučíka zaskočil v brance, vytáhl několik téměř zázračných zákroků. Ve 14. minutě jej však zaskočila tvrdá střela od modré a bylo vyrovnáno. Než se plavští stačili vzpamatovat, už po celkem zbytečném gólu prohrávali.

O čtyři minuty později Vávra vysunul Postla, ten se natlačil před branku a bylo vyrovnáno. Meta odpověděla téměř vzápětí, ale další dvě minuty divoké pětiminutovky patřili hokejistům z Plava. Nejprve rozehrál Kopic na Pávka, který okamžitě našel rozjetého Postla a ten se nemýlil. O dvě minuty později pak první plavská řada zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, Weber od zadního mantinelu našel Michalka a ten zamířil přesně pod horní tyčku.

Stav 3:4 přes řadu šancí na obou stranách vydržel až do 50. minuty, kdy domácí vyrovnali a o šest minut později skóre překlopili na svou stranu. Plavští mohli vyrovnat sedm minut před koncem, kdy měli k dispozici výhodu přesilové hry, tu ale sehráli hodně nevýrazně. Krátce po jejím skončení navíc Meta z rychlého protiútoku přidala šestý gól a závěr pak už probíhal v její režii, protože plavští už na zvrat neměli síly.