16. utkání RHL 2015/2016 - úterý 26.1.2016 od 20:45 na 2. ledové ploše Budvar arény

10 Jan Tácha Ú 1

K 16. utkání nastoupili plavští hokejisté proti mužstvu Turbo turtles. Přestože v prvním vzájemném utkání uspěli plavští, favoritem byli hosté, kteří z dosavadních třinácti utkání v deseti zvítězili a pouze třikrát odešli poraženi.

Podle papírových předpokladů také utkání probíhalo. Od úvodních minut se hrálo hlavně před plavským brankářem Lonsmínem, který si na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemohl, zatímco jeho soupeř v brance hostujícího týmu hře pouze víceméně nečinně přihlížel. Hosté se také už ve 4. minutě dostali do vedení. Na další gól jsme pak čekali až do 20. minuty, kdy po levém křídle unikl Postl a bekhendovým blafákem vyrovnal. Poté se domácí několikrát rozhodli vyrazit z obranné ulity do útoku, to se jim ale stalo osudným. Při pokusu o útočení ve více lidech totiž zapomínali na zadní vrátka a hbití a šikovní hosté je okamžitě potrestali třemi slepenými brankami a tím bylo o osudu utkání v podstatě rozhodnuto. Hosté poté přidali další dvě branky a vytáhli skóre až na 1:6. Až poté přišli ke slovu i plavští, konkrétně Tácha, který utkání dohrával s bolestivě nastřelenou rukou, a Postl. V 58. minutě hosté potrestali další chybu domácích, nicméně poslední slovo patřilo Postlovi, který svým třetím gólem stanovil konečné skóre 4:7.