Play off extraligy AHbK 2004/2005 - utkání o 3. místo

17.04.2005 10:30 HBC PLAV - HC Krasejovka

Výsledek 2 : 5
Třetiny 0:2 1:2 1:1
Střely na branku 31:43 (10:17;13:11;8:15) Zásahy brankářů 38:29 (15:10;9:12;14:7)

5 SRBENÝ Tomáš     1 2

V utkání o bronz se HBC Plav utkal s Krasejovkou. Střetli se tak soupeři, které většina odborníků pasovala do role kandidátů na finále. Plavští se museli obejít bez zraněných Postla a Z. Táchy. Se sebezapřením navíc nastoupili R. Lonsmín (horečka), Srbený (problémy s třísly) a Kopic (kotník). Plavská sestava tedy spíše připomínala lazaret.

Podle toho také vypadala úvodní třetina. Hned v úvodu si slabší chvilku vybral R. Lonsmín, kterému propadla do sítě Uhlířova propagační střela. Tím se Krasejovka dostala na koně a celou úvodní část byla lepší. Její převaha byla zřejmá zejména, když byl na hřišti velice aktivní R. Uhlíř. Právě on byl autorem i druhé branky Krasejovky ve 13. minutě, když zády k brance sklepl míček ze vzduchu a Lonsmín byl naprosto bezmocný.

Ve druhé třetině se probudili také hráči HBC Plav, ale jakoby si do tohoto utkání přenesli střeleckou nemohoucnost ze semifinálové série. Do ztracena tak vyzněly i tři po sobě jdoucí přesilové hry. Pávek sice pálil jako u Verdunu, většina jeho střel ale buď mířila mimo anebo trefila bránící hráče Krasejovky. Do černého se netrefil ani Říha, přestože uháněl dvakrát na brankáře Špačka zcela sám. Poprvé ale bekhendovým blafákem mířil nad odkrytou branku a podruhé si dal míček na dlouhou hůl a k pořádnému zakončení se nedostal. Jiskřičku naděje tak vykřesal až ve 36. minutě Kopic, který zakončil rychlou akci přesnou střelou k levé tyčce. Plavská radost ale trvala jen minutu. Uklidňující třetí gól Krasejovky nevstřelil nikdo jiný než Uhlíř. Když tentýž hráč zakončil minutu před koncem druhé třetiny samostatný nájezd čtvrtým gólem, bylo jasné, že poslední třetina se bude dohrávat už jen z povinnosti.

Hráči Krasejovky si v závěrečné třetině vypracovali spoustu dalších šancí, ale buď své akce překombinovali nebo čaroval Lonsmín v plavské brance. Do černého se trefil pouze Jokl, který potrestal neuvěřitelný zmatek před plavskou brankou. Hned z protiútoku dokázali plavští odpovědět Říhou, který tečoval Novotného střelu. To však bylo z plavské strany vše. Znamená to, že po výborné základní části zbylo na plavské hokejbalisty až čtvrté místo.