Play off extraligy AHbK 2004/2005 - čtvrtfinále - 1. utkání

09.04.2005 11:30 Termiti Velešín - HBC PLAV

Výsledek 2 : 8
Třetiny 1:4 0:4 1:0
Střely na branku 28:37 (6:14;10:12;12:11) Zásahy brankářů 29:26 (10:5;8:10;11:11)

5 SRBENÝ Tomáš     2 1

K prvnímu utkání čtvrtfinále play-off odcestoval HBC Plav do Velešína v kompletním složení, tedy i s rekonvalescentem Postlem v sestavě. Hokejbalu sice příliš nepřálo počasí, neboť hustě pršelo, ale ani to neodradilo řadu plavských fanoušků od toho, aby své hráče přijeli podpořit a určitě nelitovali, protože plavští zejména díky úspěšným přesilovým hrám v první třetině získali důležité vítězství.

Utkání začalo poměrně ostře a už ve 3. minutě putoval za katr jeden z velešínských hráčů. Přesilovou hru pak ukončil po necelé půlminutě Pávek, který první ostrou střelou na branku otevřel skóre. O dvě minuty později fauloval Říha a tak hráli přesilovku také Termiti. I oni byli úspěšní, a tak v 6. minutě svítil na ukazateli skóre stav 1:1. V 11. minutě přišla další přesilovka HBC Plav, kterou prodloužil navíc velešínský brankář Peroutka, když si dělal prostor před brankovištěm tak razantně, až obdržel dvouminutový trest za sekání. A právě jeho trest potrestal ve 14. minutě další přesnou střelou Pávek a strhl vedení znovu na plavskou stranu. V 17. minutě padl gól konečně i za rovnovážného stavu. Postaral se o něho trochu kuriózním způsobem Postl. Míček vystřelený z jeho hokejky totiž mířil do tyčky, od které se odrazil do velešínského brankáře a nakonec doputoval za brankovou čáru. Postl byl i autorem čtvrté plavské branky v 19. minutě, když v další přesilovce potrestal Bartizalův faul.

Ve druhé třetině se hosté rozhodli právě Postla šetřit na další boje a tak se do hry dostal pátý obránce P. Lonsmín. Hosté se hned úvodu ubránili velešínské přesilovce a v polovině utkání znovu udeřili, tentokrát při vyrovnaném počtu hráčů na hřišti. Nejprve se krásně trefil "odstřelovač" Novotný a poté přišly velké chvíle Říhy, který v rozmezí necelých osmi minut završil hattrick. Po druhé třetině tak svítilo na ukazateli skóre 1:8.

Závěrečná třetina se dohrávala víceméně z povinnosti. O osudu utkání bylo rozhodnuto, a tak se plavští soustředili hlavně na to, aby se někdo zbytečně nezranil. Také domácí byli s osudem utkání smířeni a tak ve 44. minutě pouze korigovali na konečných 2:8. Zbytek utkání toho už příliš nenabídl, neboť se všichni spíše chystali na nedělní odvetu.