7 ŠÍVR Radim     1 2   19 PÁVEK Karel 1   1 3
4 NOVOTNÝ Jiří     1 1   14 KOPIC Petr   1 1 3
B LONSMÍN Pavel     1 2 2
B TÁCHA Pavel     1 2

K prvnímu semifinálovému utkání odcestovali plavští hokejbalisté nejen bez zraněného Postla, ale také bez Srbeného, jehož k utkání nepustila poraněná třísla. Plavu se tak kompletně rozpadla druhá obranná dvojice, což byla citelná ztráta. Těžkou premiéru v play-off si musel odbýt mladý obránce P. Tácha.

Hosté nezačali utkání na týnském "oraništi" stejně jako v základní části vůbec dobře a už ve druhé minutě inkasovali po důrazu týnského útočníka první branku. Plavským pak nějakou dobu trvalo, než se z tohoto úderu vzpamatovali, a tak byla v úvodní desetiminutovce větší aktivita na hokejkách Týna. Domácí hráli jednoduše a velmi důrazně, jak se dalo očekávat, ale dávali si zjevně pozor, aby nefaulovali a neposkytli hostům přesilové hry. Ve druhé polovině třetiny přece jen plavští ožili a do dvou příležitostí se dostal Pávek, v obou případech ale mířil pouze do týnského brankáře. V závěrečné minutě úvodní třetiny pro změnu mnoho nechybělo domácím, aby zvýšili svůj náskok, ale Lonsmín zakročil výborně.

Druhá třetina by se dala charakterizovat jako marné dobývání týnské branky. Na výborném brankáři Habajovi si v dobrých pozicích vylámal zuby dvakrát Kopic a neujala se ani Táchova střela. Domácí se snažili vyrážet do protiútoků a ve 28. minutě se jim podařilo přesnou střelou do levého horního růžku zvýšit na 2:0. O 6 minut později se konečně dočkali i hosté. Kopic přenechal v útočném pásmu míček Pávkovi, jehož tvrdá střela mířila přesně k tyčce. V závěru třetiny se po bratrské spolupráci do dobré příležitosti dostal R. Šívr, ale mířil těsně nad.

Vyrovnání se plavští dočkali hned v úvodu závěrečné části. Říha pálil z otočky, míček zazvonil o tyčku, zřejmě se dotkl našponované sítě v týnské brance a rychle vylétl ven. Domácí protestovali tak vehementně, až si jeden z hráčů vykoledoval osobní trest, ale branka platila. V tu chvíli byla psychická výhoda na straně plavských hráčů, jenomže už o dvě minuty později bylo zase všechno jinak. Táchovu rozehrávku totiž zachytil domácí obránce, vystřelil, Lonsmín střelu pravým betonem sice vyrazil, ale důrazný dvoumetrový týnský útočník dorazil míček do sítě. Hosté nesložili zbraně, ale proti urputně bojujícím domácím hráčům se prosazovali jen horko těžko. V 56. minutě se jim navíc naskytla možnost přesilové hry. Šance J. Šívra ale skončila pouze posunutím týnské branky. Minutu a 10 sekund před koncem si hosté vybrali oddechový čas a nasadili ke hře bez brankáře. První část power-play nevypadala špatně. Pávek dvakrát nebezpečně pálil, ale míček si cestu do sítě nenašel. A tak se nakonec k míčku dostali domácí a do prázdné branky své vítězství zpečetili.