19 Karel Pávek Ú 1 1
20 Petr Kopic Ú     3
18 Peter Michalko Ú   1
10 Jan Tácha Ú 1

K prvnímu utkání RHL v sezóně 2017/2018 nastoupili plavští hokejisté na 2. ploše Budvar arény proti Střížovu. Přestože začínali v deseti hráčích v poli, většinu utkání museli odehrát pouze se sedmi hráči.

Lépe začal Střížov, který se záhy ujal vedení po nahození od modré čáry, které brankář Lonsmín přes clonící hráče neviděl. Vzápětí přišla pro plavské hráče další pohroma poté, co byl kotoučem do obličeje zasažen kapitán Postl a s tržnou ránou musel odjet do nemocnice. Než se hosté vzpamatovali, prohrávali 0:3. Poté ale ožili, J. Tácha nejprve nastřelil tyčku a ve 25. minutě se na brankovišti nejlépe zorientoval Plechinger, který snížil na 3:1. O čtyři minuty později tečoval Ferdanovu střelu do horní tyčky Kopic, aby se vzápětí přesnou střelou trefil Tácha. A když o dvě minuty později zakončil útočný výpad blafákem mezi betony střížovského brankáře Pávek, bylo vyrovnáno.

O chvilku později musel odstoupit Ferdan, jemuž praskl nůž na brusli a po bolestivém zásahu do kotníku nemohl ve hře pokračovat ani další obránce M. Novotný. Zbylá sedmička statečných bohužel vzdorovat nedokázala, když jí problémy dělal zejména hbitý Pokorný. Skóre tak postupně narůstalo a nakonec se zastavilo na výsledku 11:3.