Play-off Extraligy AHbK 2003/2004 - o 3. místo

18.04.2004 12:00 HBC PLAV - SK Včelná

Výsledek 6 : 3
Třetiny 0:1 3:0 3:2
Střely na branku 35:43 (7:16;16:11;12:16) Zásahy brankářů 40:29 (15:7;11:13;14:9)

Komentář k utkání

Přesně v nedělní poledne nastoupil HBC Plav k poslednímu utkání sezóny. K utkání, při němž byly v sázce bronzové medaile, odcestovala také řada plavských fanoušků a fanynek pomalovaných válečnými modrobílými barvami.

Plavská snaha eliminovat zejména nebezpečnou dvojici urostlých včelenských útočníků Maxu a Nováka vzala za své hned na začátku druhé minuty, kdy Novák pohotově otevřel skóre. Hráče HBC Plav tato rychlá branka poněkud rozhodila, a tak bylo i nadále více vzruchu před brankou hájenou Lonsmínem. K vidění byly zejména urputné osobní souboje a defenzíva byla na obou stranách rozhodně lepší než fáze útočná. Plavským se v útoku příliš nedařilo a naprázdno vyzněla i přesilovka v 17. minutě.

K obratu tak zavelel až v 24. minutě Novotný, jehož střela od modré konečně odčarovala branku Včelné. O čtyři minuty později si před soupeřovou brankou velmi důrazně počínal Postl a plavští rázem vedli. Jejich radost umocnil chvilku na to Pávek, který chytře z téměř nulového úhlu zaskočil soupeřova brankáře, který zjevně očekával přihrávku. Plavští byli v této fázi na koni a svého soupeře přehrávali. Ten však hrozil z rychlých brejků a ve 37. minutě neskóroval jen díky famóznímu Lonsmínovu zákroku. Oběma brankářům také pomohla v jednom případě dobře postavená tyčka, kterou na jedné straně orazítkoval J. Šívr a na druhé Vavroch.

Do závěrečné třetiny šli plavští s cílem hlavně neinkasovat. Opak byl ale pravdou. Hned v úvodní minutě se totiž naplno projevilo otřepané nedáš-dostaneš. Nejprve Kopic s Táchou sice rozebrali soupeřovu obranu do posledního šroubku, Tácha ale před již bezmocně sedícím brankářem trefil jen hokejku jednoho z hráčů a z protiútoku Maxa mířil přesně. Plavští se rázem začali obávat o výsledek, toho Včelná rázem využila a ve 46. minutě bylo vyrovnáno. Několik šancí se pak vystřídalo na obou stranách a když už to pomalu začínalo vypadat na prodloužení, využil chybnou soupeřovu rozehrávku přesnou střelou Postl a poslal plavské znovu do vedení. Tentýž hráč vzápětí nastřelil tyčku, ale za další minutu se již nemýlil a svůj hattrick mohl oslavit radostným výskokem na mantinel a ochrannou síť za brankou. Vyhráno ještě ale zdaleka nebylo, neboť dvě minuty před koncem odešel na trestnou lavici za podražení J. Šívr a Včelná tak mohla hrát přesilovou hru. Znásobila ji ještě tím, že odvolala brankáře, ale to se ji nakonec stalo osudným. K míčku se dostal výborně hrající Postl a střelou do prázdné branky mohl odstartovat bujaré plavské oslavy.