4 NOVOTNÝ Jiří 1   4 1   14 KOPIC Petr 3 3 12
8 POSTL Josef 4 5 13   2 B TÁCHA Zdeněk 3 3 8   2
5 SRBENÝ Tomáš   1 11

Komentář k utkání

V premiérovém plavském utkání v play-off nastoupil HBC Plav proti Krumlovské, tedy proti soupeři, na kterého si plavští věřili. Vzhledem k tomu, že Krumlovská hraje své domácí zápasy právě v Plavu, hrálo se na plavském hřišti, přestože plavští byli dle zápisu v roli mužstva hostujícího. Do branky se po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním vrátil zkušený Roman Lonsmín.

V úvodu utkání působili plavští poněkud nervózně, a tak první minuty patřily spíše Krumlovské. Ta se také v 6. minutě dostala do vedení. Byl to ale pohříchu její jediný gól v celém play-off! Obrátky totiž postupně nabírali hokejbalisté z Plava a v 11. minutě se také zaslouženě dočkali vyrovnání. Akci Kopice a Postla - tedy hráčů, kteří již mají s play-off zkušenosti z čekobudějovického Kovotexu, přetavil ve vyrovnávací gól Pávek. O tři minuty později napřáhl na modré Postl a poslal plavské do vedení, za další tři minuty našel Říha zpoza branky J. Šívra a ten přidal třetí plavský gól. Účet první části uzavřel po přihrávce Srbeného Pávek a bylo zřejmé, že HBC Plav vedení už nepustí.

To, že jsou plavští v pohodě ukázal hned v úvodu druhé třetiny Postl, který se zjevil před soupeřovou brankou zcela sám a přidal pátý plavský gól. Vzápětí se do střelecké listiny zapsal také nejproduktivnější hráč II. okresní soutěže Z. Tácha a bylo to 6:1 pro hosty. Ve 29. minutě proměnil nezištnou Pávkovu přihrávku v sedmý gól P. Kopic. Na hřišti se poté také začalo trochu jiskřit, protože rozhození domácí se místo na hru začali soustředit na protesty prakticky proti čemukoliv. To jim přineslo ovoce alespoň v tom, že Tomaško obrdžel osmiminutový osobní trest. Plavští hru kontrolovali a v závěru druhé třetiny přidali další gól. Do přihrávky od Táchy se opřel Novotný a Wágner v brance Krumlovské se ani nestačil ohlédnout.

Jestliže v prvních dvou třetinách byl odpor Krumlovské alespoň symbolický, v závěrečné části nebyl prakticky žádný. Hra se za potlesku 52 přítomných diváků změnila v plavskou exhibici a plavští hráči si s chutí zastříleli. Skóre se nakonec zastavilo na úctyhodném stavu 1:17!