Play-off Extraligy AHbK 2003/2004 - semifinále - 1. zápas

10.04.2004 10:30 HBC PLAV - Krasejovka

Výsledek 3 : 6
Třetiny 2:2 1:3 0:1
Střely na branku 26:47 (6:15;11:17;9:15) Zásahy brankářů 41:23 (13:4;14:10;14:9)

Komentář k utkání

V semifinále play-off extraligy narazil HBC Plav na favorizovanou Krasejovku. První utkání série se hrálo v Plavu a setkalo se s rekordním diváckým zájmem. Nutno říci, že nikdo z diváků návštěvy utkání asi nelitoval, neboť se zásluhou obou mužstev hrál hokejbal nejvyšší kvality.

Lépe začali hosté, kteří nastoupili v nejsilnější možné sestavě a už ve 3. minutě se dostali po závaru před plavskou brankou do vedení. Domácí ale odpověděli velmi rychle. Na Říhovu přihrávku si naběhl J. Šívr a přesnou střelou vyrovnal. Ve 12. minutě šla znovu do vedení Krasejovka, ale v 17. minutě bylo opět vyrovnáno. Těsně po skončení přesilovky vypálil z dálky Pávek, brankář jeho střelu neudržel a míček doskákal do siťky.

Také ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný duel, ve kterém vynikali oba brankáři. Asi největší plavské šance nevyužil Postl, který dvakrát zachytil soupeřovu rozehrávku, ale v dobrých pozicích se mu skórovat bohužel nepodařilo. Chléb se tak lámal až v závěru druhé části. 80 přítomných diváků uvedl nejprve do varu ve 38. minutě Říha, který pohotově usměrnil do sítě Šívrovu přihrávku. Vedení domácích ale mělo bohužel pouze jepičí život, ihned po vhazování si totiž slabou chvilu vybral brankář Lonsmín, který špatně odhadl odskok míčku a hosté velmi lacino vyrovnali. Než se domácí z tohoto šoku vzpamatovali, přidala Krasejovka další dvě branky a prakticky rozhodla o svém vítězství. Nutno také podotknout, že pátému gólu předcházelo evidentní postavení mimo hru, které bohužel jinak dobře pískající rozhodčí přehlédli.

V závěrečné třetině se domácí snažili ještě utkání zvrátit, zkušení hráči soupeře ale bránili velmi dobře a navíc v 52. minutě při přesilové hře své vedení ještě pojistili. Domácí bojovali až do konce a to, že si hosté svým vedením nebyli úplně jisti, dokumentuje to, že nepustili až do konce ani jednou do hry svou třetí formaci. Ve zřejmě nejkvalitnějším utkání v historii HBC Plav tak domácí nakonec podlehli svému soupeři 3:6.